Природа навколо нас. ( Природа жива і нежива. Сонце. Чому буває літо, осінь, зима,весна.)

Тема. Природа навколо нас. ( Природа жива і нежива. Сонце. Чому буває літо, осінь, зима,весна.)

Мета: розширити знання учнів про різноманітність природи; розвивати вміння групувати предмети за певними ознаками; закріпити знання учнів про вплив висоти Сонця на зміну пір року; виховувати дбайливе ставлення до природи.

Обладнання: предметні малюнки.

 

Хід заняття

І. Організаційний момент.

Діти стоять, взявшись за руки, хором промовляють:

–         Тепло своїх долоньок

Я друзям віддаю

Заняття нове, цікаве

Я з радістю почну.

 

ІІ. Актуалізація знань учнів.

–         Діти, пригадайте, що таке природа?

( Природа – це все те, що не зроблено руками людини.)

–         Подивіться на малюнки і назвіть, що належить до природи, а що зроблено руками людини?

ІІІ. Основна частина.

1)    Розповідь з елементами бесіди.

–         Послухайте вірш П. Синиченка  і скажіть, з яким проханням звертається до нас поет.

Вмійте природу любити

Вам у походи ходити                                    Цвіту не вирви задаром,

І мандрувать, мої діти.                                 Гілки не втни для забави!

Вмійте ж природу любити,                          Оберігайте ж повсюди

Кожній стеблині радіти.                               Шлях і стежиночку в гаї,

В полі, у лісі, над яром –                               Все те окрасою буде

Квіти, дерева і трави….                                 Нашого рідного  краю.

–         Як ви розумієте слова: « Вмійте природу любити»?

–         Природа дає все необхідне для життя людини: їжу, воду, повітря, будівельні матеріали.

–         Природу умовно поділяють на живу і неживу. Що відносимо до живої природи? ( відповіді учнів )

–         Ми їх відносимо тому, бо вони народжуються, живляться, ростуть, відмирають.

–         Куди належить Сонце, Місяць, зорі, повітря?

–         Це нежива природа, бо вони не живляться, не ростуть, не розмножуються.

–         Без чого неможливе життя на Землі?

–         Відгадайте загадку: Всі його люблять,

Всі на нього чекають,

А хто подивиться –

Кожен скривиться.     ( Сонце)

–         Життя без Сонця  неможливе. Якщо воно перестане світити, зігрівати землю, рослини загинуть, бо вони не можуть жити без тепла і світла. Тваринам нічим буде живитися. Все замерзне від холоднечі. На щастя, таке не може трапитись. Сонце – це зірка, що дає нам не тільки світло, а ще й багато тепла.

 

2)    Фізкультхвилинка.

Хмаринка сонечко закрила, (затулити обличчя руками)

Слізки срібні зронила.

Ми ті слізки пошукаєм,     (присідання)

У травичці позбираєм,

Пострибаєм, як зайчата,   (стрибки)

Потанцюємо ще трішки,   ( танцювальні рухи)

Щоб спочили ручки, ніжки.

Всі веселі? От чудово!

А тепер до праці знову.

 

3)    Розповідь учителя.

Сонце рухається навколо Землі. Під час такого руху сонячні промені освітлюють і обігрівають поверхню Землі не однаково. Ось чому на Землі по черзі змінюються чотири пори року.

–         Назвіть їх.

–         Відгадайте загадки:

У садках, гаях блукає, жовті шати одягає.

Золотисту стелить постіль – жде сестрицю білу в гості. ( Осінь )

–         Якою є головна ознака осені?

–         Чому осінь іноді називають золотою?

–         Які осінні місяці знаєте?

Стало біло навкруги – я розтрушую сніги,

Наганяю холоди, води сковую в льоди,

В дружбі з дітьми я всіма.

Здогадались? Я – ………. (зима).

–         Назвіть ознаки зими?

–         Назвіть усі зимові місяці.

Привітанням журавля я пробуджую поля,

Небеса і ручаї та заквітчую гаї.

Відгадали, хто вона, ця красуня чарівна? (Весна)

–         Яка пора року змінює зиму?

–         Назвіть весняні місяці?

Розквітають в луках квіти,

Зеленіють в лісі віти.

Все зелене, молоде…

За весною …… ( літо йде ).

–         Які ознаки літа ви можете назвати?

–         Чи подобається вам літо? Чому?

–         Назвіть літні місяці.

4)    Робота в зошитах з друкованою основою.

 

5)    Гра «Нескінченне  речення».

Вчитель називає якесь слово, а потім кожний із гравців по черзі додає до нього своє слово, повторюючи все попереднє повністю. При розростанні речення слова можуть стояти в різних його позиціях (на початку, у кінці, усередині), але додавати слід з урахуванням змісту.

Наприклад, вихідне слово – сонце: світить сонце; яскраво світить сонце; на небі яскраво світить весняне сонце.

 

ІІІІ. Підсумок заняття.

–         Що належить до природи?

–         Якою є природа?

–         Кому потрібне Сонце?

–         Чому буває осінь, зима, весна, літо?

 

 

 


 

Природа навколо нас

Природа жива і нежива. Сонце. Чому буває літо, осінь, зима, весна.

Розглянь малюнки. Визнач, де жива природа, де нежива природа, де предмети, що зроблені руками людини.

Підпиши пори року.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Тема Природа навколо нас ( Природа жива і нежива Сонце Чому буває літо, осінь, зима,весна (99.8 KiB, Завантажень: 4)

завантаження...
WordPress: 22.79MB | MySQL:26 | 0,320sec