Прийоми різання тонкого листового металу

Тема. Прийоми різання тонкого листового металу

 

Мета уроку: Формування знань про різання листового металу та вмінь виконувати різання слюсарними ножицями. Розвивати працьовитість, увагу. Виховувати акуратність, дисциплінованість, основу культури праці.

Об’єкт навчальної праці: канцелярський бокс для олівців

Обладнання: масштабна лінійка, олівець, рисувалка ножиці, лещата.

Матеріали: жерсть (1 мм), алюмінієвий дріт

Тип уроку: Формування практичних вмінь і навичок.

Орієнтований план проведення уроку

I.    Організаційна частина (1 хв.)

II.    Актуалізація опорних знань (4 хв.)

  1. Мотивація навчально-трудової діяльності (2 хв.)
  2. Повідомлення теми, мети, завдань уроку ( 1 хв.)
  3. Вивчення нового матеріалу ( 8 хв.)

    VI.    Практична робота (24 хв.)

    VII.    Підсумок уроку (5 хв.)

    Хід уроку

    I.    Організаційна частина.

    Перевірка присутніх; Призначення чергових.

    II.    Актуалізація опорних знань (методом «мікрофон» з’ясовують питання):

    .Перерахуйте операції (у відповідній послідовності), які необхідно виконати під час виготовлення вашого проекту.

    Що спільного, на вашу думку, в різальній частині слюсарних інструментів?

    III. Мотивація навчально-трудової діяльності Уміння, які ви отримаєте на цьому уроці можуть стати вам у нагоді не лише для реалізації вашого проекту, але й для виконання тих робіт, які завжди є необхідною умовою успішного ведення домашнього господарства.

    IV.    Повідомлення теми, мети, завдань уроку

    V.    Вивчення нового матеріалу.План вивчення.

  4. поняття про інструменти для різання листового металу.
  5. різання листового металу слюсарними ножицями.

    1) Існує два способи поділу листового металу на частини це рубання та різання Рубанням називається операція, при якій за допомогою зубила і слюсарного молотка із заготовки видаляють шар металу або розрубують її. Фізична основа рубання -це дія клиновидну форму якого мас робоча (різальна) частина зубила. Рубання застосовують у тих випадках, коли обробляти заготовки на верстаті важко або нераціонально. Рубанням видаляють (зрубують) із заготовки нерівності металу, знімають тверду кірку, окалину, гострі кромки деталі, вирубують пази і канавки, розрубують листовий метал на частини. Рубання виконується, як правило, в лещатах. Розрубувати листовий метал можна на плиті. Основний робочий (різальний) інструмент при рубанні – зубило, а ударний – молоток.

    Кут загострення її вибирають залежно від твердості матеріалу, шо обробляється. Рекомендуються такі кути загострення: для твердих матеріалів

    (тверда сталь, чавун) 70°; матеріалів середньої твердості (сталь) 60°; м’яких матеріалів (мідь, латунь) 45°; алюмінієвих сплавів 35°.

    Робоча й ударна частини піддаються термічній обробці (загартуванню й відпусканню). Ступінь загартування зубила можна визначити, провівши напилком по його загартованій частині: якщо напилок не знімає стружку, а ковзає по поверхні, то зубило загартоване добре.

    Для вирубування вузьких пазів і канавок користуються зубилом з вузькою різальною кромкою – крейцмейселем. Таким зубилом можна знімати і широкі шари металу: прорубують канавки вузьким зубилом, а виступи, що залишилися, зрубують широким. Для вирубування профільних канавок (півкруглих, двогранних тощо) застосовують спеціальні крейцмейселі -канавочники, що відрізняються від звичайних тільки формою ріжучої кромки.

    Слюсарні молотки, що застосовуються при рубанні металів, бувають двох типів: з круглим і квадратним бойком. Основною характеристикою молотка є його маса. Для рубання металів застосовують молотки масою від 400 до 600 г.

    Рубання металів — операція дуже трудомістка. Щоб полегшити працю і підвищити її продуктивність, використовують механізовані інструменти. Серед них найпоширеніший пневматичний рубальний молоток. Він приводиться в дію стиснутим повітрям, що подасться шлангом від постійної пневматичної мережі або пересувного компресора

    2) Тонколистовий метал найчастіше ріжуть слюсарними ручними і важільними ножицями. Різання ножицями полягає в поділі листового матеріалу на частини.

    Під час різання металу за допомогою ножиць бічні поверхні щік ножиць слід весь час щільно притискувати одну до одної, а ножиці відкривати так, щоб вони добре захвачували метал і різали середньою частиною лез. Натискувати на ручки треба плавно, без ривків і різких рухів. Щоб лінії розрізу були рівні, лист металу тримають перпендикулярно до поверхні щік ножиць. Рухаючи ножиці, треба уважно стежити за лініями розмітки.

    зручності нижню ручку кладуть на край верстака або ж кріплять у слюсарних лещатах Правою рукою натискують на верхню ручку ножиць, а лівою подають заготовку на себе, трохи піднімаючи її. Лезо спрямовують точно по

    Слюсарні ручні ножиці мають короткі ріжучі леза і подовжені ручки. Під тиском двох лез, що рухаються назустріч одне одному, метал розтинається в місці стиснення. Для лінії розмічання. При вирізуванні по криволінійному контуру не варто зразу різати по лінії розмітки. Спочатку вирізають частину листа металу, залишаючи припуск для остаточного вирізання по контуру.

    Важільними ножицями розрізати листовий метал можна швидше і з меншими зусиллями. Ці ножиці складаються з корпусу /. приєднаного до стола або масивної підставки. До корпусу кріпиться нерухомо лезо 5. Рухоме лезо 4 приводиться в рух ручкою 3. Лист металу кладуть між лезами, закріплюють упором 2 під прямим кутом до лез і натискують на рукоятку 3. При цьому лист розрізується.

    Працюючи з слюсарними ножицями, треба додержувати правил безпечної роботи:

  • Не тримати ліву руку близько до лез ножиць;
  • Не тримати пальців на лінії розрізу;
  • Ручні ножиці надійно закріплювати в лещатах;
  • Не можна перевіряти якість розрізу рукою тому що в різання важільними ножицями стежити, щоб не поранити ними рук і не порвати одяг;

    VI. Практична робота.

    6.1    Вступний інструктаж.

    Завдання.

    Вирізати ножицями заготовки для совків.

    акцентувати увагу учнів на те, що різання заготовки починають з зовнішньої сторони розмітки залишаючи невеликий припуск на обробку

    пояснити, що для того аби не ушкодити руку, якою притримують заготовку слід, бути обережними з кромками, що утворились після виконання операції;

    6.2    Поточний інструктаж.

    Під час роботи звертати увагу учнів “на те, шоб:

    заготовку слід тримати лівою рукою, не ближче ніж за 10 см від прорізу; заготовка під час роботи повинно рухатись точно перпендикулярно до площини ножиць:

    при різанні всю увагу необхідно зосередити на лінію розмітки.

    6.3    Заключний інструктаж.

    знову звернути увагу дітей на дотримання правил безпеки (повторюють учні);

    перевірка виконаного завдання; визначення найкращої роботи.

    VII. Підсумок уроку.

    7.1 Рефлексія (методом «мікрофон»)

  1. Що нового ви дізналися на уроці?
  2. Чи можна скорисіатись отриманими знаннями у повсякденному житті? Де, і за яких умов це може бути?

    7.2 Заключна частина: виставлення оцінок за роботу на уроці;

    домашнє завдання: повторити теоретичну частину матеріалу щодо операції рубання і а різання.

завантаження...
WordPress: 22.86MB | MySQL:26 | 0,312sec