Приготування водних розчинів добрив для кімнатних рослин. Визначення мінеральних добрив

Тема. Приготування водних розчинів добрив для кімнатних рослин. Визначення мінеральних добрив.

Цілі: навчити учнів готувати водні розчини добрив для кімнатних рослин, визначати добрива за якісними реакціями; закріпити практичні вміння та навички учнів під час виконання дослідів; формувати досвід правильної поведінки; розвивати вміння критично мислити, спостерігати, пояснювати, робити логічні висновки; виховувати естетичне ставлення до довкілля, інтерес до предмета.

Обладнання та матеріали: інструктивні картки, набір мінеральних добрив, штатив із пробірками, скляна паличка, вода, розчин лугу натрій гідрооксиду, лакмусовий папірець.

Хід заняття

І. Організаційний момент. Учні розділені на три групи, кожна з яких досліджує по три мінеральні добрива. Після закінчення роботи представник від кожної групи розповідає про свої дослідження, а учні інших груп заносять дані в таблицю.

ІІ. Виконання практичної роботи

2.1. Інструктаж з правил техніки безпеки.

2.2.  Ознайомлення зі зразками добрив.

 

Хід роботи.

Розгляньте видані вам зразки нітратних і фосфатних добрив. Який їхній колір, кристалічна будова? Помістіть у три пробірки по одній ложечці добрив, долийте по 5 мл води, обережно перемішайте, чи однакова розчинність виданих вам добрив?

Дослідіть якісний склад амоніакової селітри. Для цього до ½  ложечки селітри  додайте 1 мл розчину натрій гідрооксиду. Нагрійте. Піднесіть до отвору змочений водою лакмусовий папірець. Як змінилося забарвлення лакмусового папірця? Чому? Про наявність якого хімічного елемента свідчать результати досліду? Напишіть рівняння реакції в йонно- молекулярній формі.

Які фізичні властивості мають запропоновані вам добрива?

Якою інформацією треба володіти для визначення невідомого добрива?

2.3. Приготування водних  розчинів добрив для кімнатних рослин.   

Хід роботи.

        У ґрунті, у якому вирощують рослини, повинні бути всі основні елементи мінерального живлення: мікроелементи (азот, фосфор, калій, сірка, магній) і мікроелементи (цинк, бром, кобальт, марганець). Мінеральні добрива добре впливають на розвиток рослин. Удобрювати кімнатні рослини необхідно залежно від їхніх біологічних особливостей і фаз розвитку. Перед підживленням рослини добре поливають. Для кращого утворення бутонів рослини треба підливати розчином суперфосфату (1 г на 1л води), для інтенсивного росту рослин і утворення листків рослини поливають розчином азотних і калійних добрив (0,5 г сечовини або аміачної селітри, 1г сірчанокислого амонію і 0,5г калійної солі на 1л води). Для одного підживлення використовують 200г розчину на одну дорослу і 100г – на молоду рослину. Під час інтенсивного росту, з весни до осені, рослину підживлюють через 10 – 15 днів. Температура розчину добрив повинна перевищувати кімнатну на 3 – 4 С. Для кращого росту і пишного цвітіння рослини корисно поливати 2 -3 рази на рік слабким розчином марганцевокислого калію. У кожної рослини індивідуальні потреби, але з використанням органічних добрив можна підготувати грунт, що підходить для цілого ряду культур.

Найпопулярніше з органічних добрив – коров’як. Для його приготування потрібний свіжий коров’ячий гній, який заливають водою (1 частина гною -4 частини води) і ставлять в тепле місце для бродіння, при цьому забезпечують доступ теплого повітря. Час від часу суміш перемішують, Не раніше ніж через чотири дні коров’як можна використовувати. Стійкіші до азоту рослини поливають розчином, розбавленим у 4 – 5 разів. Крім того можна застосовувати і рідке «зелене» добриво. Для цього краще всього підійде кропива або будь – які бобові рослини. Зберіть зелену масу цих рослин, залийте водою в пропорції 1:4 і поставте в тепле місце для бродіння на тиждень. Після приготування грубі рослинні залишки видалите, розведіть в 2 – 3 рази і використовуйте.

ІІІ. Закріплення знань

Правила внесення добрив.

1. Вносити потрібно лише певну кількість підживлення. Зазвичай воно зазначено в рекомендаціях з вирощування квітів.

2. Не рекомендується підживлювати хворі, не вкорінені рослини.

3. Квіти, які отримують мало світла, підживлювати потрібно рідше.

4. Для підживлення рослин, чутливих до солей (орхідеї, папороті), і молодих квітів використовують розчини слабкої концентрації.

5. Не забувайте, що за 1 – 2 години до внесення добрив, землю рослини потрібно добре промочити водою.

ІV. Підсумок заняття

Фронтальна бесіда.

1. Хімію часто називають наукою достатку. Поясніть, чому?

2. Як впливає нестача елементів у ґрунті на рослини?

3. Чи можна з допомогою хімічних речовин регулювати ріст рослин?

V.  Домашнє завдання

Розв’яжіть задачу.

Купуючи добриво в магазині, господар забув його назву, але залишився відсотковий склад цього добрива за такими даними: Нітрогену – 12,2%; Фосфору – 27%; Гідрогену – 5,5%; Оксигену – 55,6%. Встановіть формулу та назву цієї сполуки.

завантаження...
WordPress: 22.77MB | MySQL:26 | 0,464sec