ПРИ ТЕПЛОВОМУ І СОНЯЧНОМУ УДАРАХ

Тепловий удар виникає у результаті загального перегріву організму при тривалому впливі високої температури. Його можна одержати й у приміщенні: магазині, на робочому місці, сауні тощо.

Сонячний удар виникає, коли сонячне тепло діє переважно на голову.

При тепловому і сонячному ударах, як правило, людина непритомніє у результаті недостатнього надходження крові у мозок. Якщо при цьому людині не допомогти, вона може загинути.

Допомога при сонячному й тепловому ударах одна:

 • перш за все, перемістіть потерпілого у тінь або прохолодне приміщення;
 • розстебніть одяг, ослабте ремінь;
 • покладіть на чоло, область серця й внутрішню поверхню стегон, ближче до паху компреси з холодною водою (у цих місцях перебувають товсті судини, тому кров і тіло будуть охолоджуватися);
 • трохи підніміть ноги потерпілого—так ви підсилите прилив крові до знекровленого мозку;
 • дати потерпілому понюхати нашатирний спирт;
 • якщо людина не знепритомніла, її треба напоїти холодною, трохи підсоленою водою, алкогольні напої виключаються;

  –    при втраті свідомості потрібно покласти постраждалого на бік.
  При порушенні дихання негайно починають робити штучне дихання.

  Буває, що погано людині стає вже вдома. Тоді добре допомагає обтирання оцтом, розбавленим порівно з водою. Одночасно треба давати холодні напої невеличкими ковтками кожні 3-5 хвилин. Можна поставити холодну клізму, а також дати жарознижуючу таблетку.

  В усіх випадках перегрівання організму треба терміново викликати лікаря.

  Для того, щоб уникнути теплового й сонячного ударів, необхідно дотримуватися правил роботи й поводження в приміщеннях з підвищеною температурою (гарячі цехи, парильні в лазнях). У жаркому кліматі години роботи повинні приходитися на найменш небезпечний час доби.

  Попередження перегрівання організму полягає у дотриманні норм прийому сонячно-повітряних ванн: не зловживати витривалістю свого організму, більше знаходитися у холодку, періодично охолоджуватися.

  Запам’ятайте, що вживання в жару алкогольних напоїв різко порушує терморегуляцію організму й може викликати тепловий удар.

  Уникнути сонячного удару дуже просто: одяг повинен бути з легкої нещільної тканини, світлий; треба носити головний убір.

  Намагайтесь дотримуватись питного режиму, уживаючи неміцний чай і квас, варто підтримувати в організмі водно-сольову рівновагу.

  Увага! Сонячному й тепловому ударам найбільш піддані люди, що погано переносять жару, особи з надлишковою вагою, страждаючі серцево – судинними захворюваннями, залоз внутрішньої секреції, а також ті, що зловживають алкоголем. Швидко перегріваються маленькі діти, тому що в силу вікових фізіологічних особливостей механізм регуляції теплообміну дитячого організму ще недосконалий.

завантаження...
WordPress: 22.85MB | MySQL:26 | 0,343sec