ПРОЩЕННЯ І ВИБАЧЕННЯ

Мета: привчати учнів до прощання та вибачення, вчити дотримуватися правил духовної безпеки у власному житті ( не ображати, не засуджувати інших; вчитися любити себе та ближнього.

Вчитель. Сьогодні учні ми почитаємо Євангеліє для дітей. Є в Євангелії така дуже повчальна для нас оповідь про батька і двох синів. Коли сини виросли і стали дорослими, молодший сказав батькові: « Батьку, дай мені частину нашого майна, яке мені належить».

    Нічого не сказав батько і розділив між синами своє добро, яке він заробив за все життя, зібрав своє багатство молодший син і пішов у далекий край. Там він швидко прогуляв усе, що дав йому батько, і залишився ні з чим. Почався голод у тій країні. Молодший син радий був їсти навіть стручки, якими харчувалися свині, але їх ніхто не давав йому.

     І згадав молодший син свій дім і сказав: скільки наймитів у батька мого мають надлишок хліба, а я вмираю з голоду! Встану, піду до батька мого і скажу йому:» Батьку! Згрішив я перед Небом і перед тобою і вже недостойний зватися твоїм сином; прийми мене як одного з наймитів твоїх». Став син і пішов до батька свого.

    Батько, побачивши сина, ще здалеку, переповнився жалем, побіг, кинувся йому на шию і цілував його. Син сказав йому:

» Батьку! Згрішив я перед Небом і перед тобою і вже недостойний зватися твоїм сином». А батько звелів принести найкращий одяг для сина і влаштувати радісне свято: « Бо син мій був мертвий і ожив, пропав і знайшовся».

Вчитель. Учні! Як ви вважаєте, за що ж батько так пожалів сина і зовсім не сварив його?

Завдання. Наведіть приклади, коли треба прощати, а коли просити вибачення і нашому житті. Розкажіть, що привертає вашу увагу на картині Рембрандта « Повернення блудного сина».

Словничок.
Просити вибачення – це наша совість нам підказує, що, коли ми провинилися перед кимось, маємо зі щирим жалем покаятися й постаратися виправити помилку.

Прощення – простити від усього серця людину, яка завинила перед нами, і забути про її провину.

Домашнє завдання.
Подумайте і скажіть, чи просили ви вибачення і прощали у своєму житті?

завантаження...
WordPress: 22.86MB | MySQL:26 | 0,622sec