ПРОМИСЛОВА МІКРОЕЛЕКТРОНІКА В УКРАЇНІ

Історія розвитку мікроелектроніки в Україні розпочинається в перші десятиліття ХХ. Дослідженнями займався професор Харківського університету Щукарьов. Ним вперше на території України біло побудовано модель лічильної машини – «машини логічного мислення». Ця модель зазнавала окремих вдосконалень і моделювала досить багато елементів, притаманних лічильній машині.

Наступною епохою в історії розвитку мікроелектроніки стало опублікування в 1941 р. відомим українським фізиком Лошкарьовим праці про p-n-переходи, яка пізніше стала основою для створення транзисторів.

До практичної реалізації першої ЕОМ приступила в жовтні 1948 р. група вчених під керівництвом Лєбєдєва. Експериментальна модель – мала електронно-лічильна машина – була створена в 1951 р. 1952 р. – дана модель була запущена в тривалу експлуатацію. На початку 50-х років це були єдині моделі в континентальній Європі.

В наступні три десятиліття основний внесок в дослідження по вдосконаленню ЕОМ було здійснено під керівництвом Глушкова. Пізніше саме члени його колективу стали першими співробітниками Інституту Кібернетики. Вважається, що 1/3 всіх моделей ЕОМ, які випускались на території Рад. Союзу (серійно) були виконані під керівництвом Інституту Кібернетики.

Найбільш відомі науково-виробничі об’єднання, які займались випуском ЕОМ: Сєвєродонецьке НВО «Імпульс», Київське НВО «Кристал» і Київське ВО «Електромаш».

На «Кристалі» в 60-70 рр. вперше було запущено виробництво інтегральних схем. Спочатку це були мікросхеми для калькуляторів, а пізніше – схеми для вітчизняних ЕОМ.

В 70-80 (90) рр. Київське ВО «Електромаш» створює велику кількість технічних засобів які використовували цифрову елементну базу. Досить популярними були зовнішні запам’ятовуючі пристрої цього підприємства.

завантаження...
WordPress: 22.85MB | MySQL:26 | 0,430sec