Профілактичний захід на тему: Свобода слова

Ведучий. Добрий день! В ефірі — передача «Свобода слова». Програма, в якій свободу слова обмежує лише час і я, її ведучий (ім’я та прізвище). Тема нашої сьогоднішньої передачі —здоров’я і куріння.

Кожен присутній тут має право на свою думку й на свободу слова.

Наша аудиторія —учителі та учні Жердянської школи.

Зараз ми звернемося до наших гостей з одним-єдиним запитанням: що таке здоров’я? Нагадую, що це бліц-запитання, тому відповідати потрібно коротко, зрозуміло й не забирати час у інших.

Помічники психолога підходять до учасників програми з мікрофоном; звучать відповіді

Отже, ми почули, що здоров’я —важлива людська цінність, від нього залежить усе: життя, успіх, кар’єра. Але є багато факторів, які заважають і навіть шкодять здоров’ю. Наприклад, куріння. Ми знаємо, що це шкідливо, й багато людей це також розуміють. Проте, ця звичка дуже поширена.


Проведемо експеримент із глядачами. Увага! Кожен із вас отримав дві кольорові картки. Підніміть, будь ласка, білу картку ті, хто знає, що куріння шкодить здоров’ю. [Присутні піднімають картки). Підніміть білу картку ті, хто впевнений, що про шкоду куріння знають зараз і дорослі, й діти. (Всі піднімають картки.)

 

А тепер —увага! Ми підійшли до найголовнішого моменту. Підніміть, будь ласка, жовті картки ті, у кого хтось із рідних, сусідів, знайомих курять (Усі піднімають картки.)

—Що ж відбувається? Ми звертаємось із цим питанням до психолога школи.

—Людмило Вікторівно, як ви вважаєте, чому, знаючи про шкідливість куріння, так багато людей курить?

 

Виступ психолога

Насправді таких причин є кілька. Це й наша культура, й виховання, і ганебне принизливе бажання бути таким «як усі» У дитячому віці це спроба привернути на себе увагу. Але за таким нібито впевненим, дорослим виглядом часто ховаються ранимі натури, яким не вистачає любові й тепла. Інші курять тому, що так роблять друзі. Нерідко це відбувається у компаніях, де вважають, що той, хто курить «свій» тобто, самостійний, дорослий, стильний. Отак поступово й з’являється залежність, яку потім, у дорослому віці, далеко не кожен може подолати. Велику роль відіграє реклама: біг-борди, газети, журнали, телебачення — всюди люди з цигарками.

Дійсно, всі знають, що куріння шкідливе для здоров’я. Але кожен вважає, що з ним нічого не станеться. Академік Биков
говорив, що справжню ціну здоров’ю людина взнає лише тоді, коли його втрачає.

Тому я закликаю вас любити себе, пам’ятати для чого існують реклами, заради здоров’я не боятися бути «білою вороною», вміти відповісти «ні» на переконливу пропозицію. Адже здоров’я не купиш навіть за найбільші гроші!

Ведучий. Дякуємо! У мене виникло таке запитання—для чого потрібно проводити роботу з профілактики куріння, адже кожна людина має право на свободу вибору. Із цим запитанням ми звертаємося до заступника директора школи з виховної роботи.

 

Виступ заступника директора

Цю роботу проводити потрібно обов’язково. Тому, що її ціна—здоров’я людини. Іноді здається, що це потрібно лише вчителям. Тому що навіть серед батьків ми не завжди маємо підтримку. Хочеться, щоб ця робота була організована на високому державному рівні. Нібито й прийнятий Закон про заборону куріння у громадських місцях, але дія його сьогодні не відчутна.

Складність нашої роботи полягає в тому, що доводиться боротися з великим бізнесом — тютюновою індустрією. Саме він фінансує рекламу сигарет, організовує дизайн упаковок, доступність і продаж. Тому що це дає мільйонні прибутки. Ми ж усе робимо за покликом душі. Але в тому, що наша робота потрібна, ніколи не сумнівався, здоров’ю ціни не скласти.

І свобода людини при цьому ніяк не страждає. Тому що яку б профілактичну роботу ми не проводили, що б не говорили — остаточний вибір кожна молода людина робить сама. Але ми повинні дати повну інформацію про куріння, щоб було з чого вибирати.

 

 

Рекламна пауза

Ведучий. Дякуємо. Раніше серед курців переважали чоловіки. Зараз ситуація дещо змінилася. Ми бачимо дуже багато жінок, які курять, а серед них—навіть дівчат 12— 13 років. У мене запитання до представниці прекрасної половини:

—Чому дівчата беруть до рук цигарку?

 

 

 

Виступ учениці

Дійсно, часто курцями стають не лише хлопці, а й дівчата. Існують кілька версій, чому дівчата беруть до рук цигарку. Ось найпоширеніші з них:

—дівчата починають курити, щоб сподобатися представникам протилежної статі;

—дівчата курять під впливом реклами;

—дівчата курять, коли втрачають свій жіночий потенціал;

—інколи вони курять під впливом батьків, друзів, через поганий настрій, депресію.

Я вважаю, що всі ці причини є самооправданням і самообманом. Справжньому хлопцеві ніколи не сподобається дівчина, від якої тхне тютюном, а волосся нагадує попільничку. Реклама — це також брехня. Моделі ніколи не курять, зберігаючи красу й здоров’я. Вони, на відміну від глядачів, лише заробляють шалені гроші для себе та компаній—виробників сигарет.

Колись я читала в журналі про жінку, яка 20 років курила, була підполковником, і покинула курити за один день. Причиною стала підслухана нею розмова її колег по роботі. Говорили про неї молодші захоплювались, а її ровесник сказав, що ніколи не запросив би таку жінку на побачення, адже це майже чоловік у спідниці. Після почутого вона не змогла більше взяти до рук цигарку. Жінка покинула військову справу, стала психологом зараз вона — кохана дружина, ніжна й турботлива мати. її приклад надихає й спонукає не забувати, що сила жінки не в тому, що вона схожа на чоловіка, а в жіночності!

 

Ведучий. Куріння — звичка доволі шкідлива. Але коли подивишся на сигарету зовні, то не скажеш, що в ній стільки біди. Запрошую до слова учасницю районної олімпіади з хімії. Скажи, будь ласка, з чого ж складається сигарета?

 

Виступ учениці

Хімія — наука віку. Вона не вірить емоціям, улесливим словам, а довіряє фактам, що говорять самі за себе.

Почну з того, що сигаретний дим—своєрідна фізико-хімічна система. Він містить багато шкідливих речовин: азот, ефірні олії, оцтову кислоту, синильну кислоту, окис вуглеводу, нікотин, радіоактивні елементи —полоній, триокис миш’яку та інші частинки, їх десятки й сотні мільярдів від однієї сигарети! І всі ці часточки прямують до легенів! Це шкідливі речовини не лише для активних, але й для пасивних курців. Мені відомий результат такого досліду: якщо торкнутися паличкою, змоченою нікотином, до горобця, він миттєво гине. Реакція нашого організму не така швидка. Тому людина роками отруює себе й оточуючих. Але кінець все одно буде такий, як і в горобця. Невже хтось із нас хоче цього?

Ведучий. Однією з причин поширення куріння сьогодні називали рекламу. У мене
запитання до нашої художниці. Поясни, будь ласка, як вдається рекламі маніпулювати
свідомістю людини?

 

Виступ учениці

Дійсно, реклама маніпулює свідомістю людини. Робить це підступно й нахабно. Подумайте, яку іграшку візьме маленька дитина: яскраву й привабливу чи чорну й несимпатичну? Ось вам і відповідь на запитання. Ми бачимо у рекламі щасливих, успішних молодих людей. Вони так «смачно» курять, поводяться впевнено й рішуче. Але це хитрощі режисерів.

У рекламі ніколи не побачиш дитину, яка просить тата купити цукерку, а він на останні гроші купує цигарки. В рекламі ніколи не показують хворих, які корчаться від болю й говорять, що якби повернути життя назад, вони ніколи не взяли б до рук цигарку. В рекламі ніколи не говорять про гроші, які після тривалого куріння доведеться витрачати на лікування. В рекламі ніколи не показують могил, де поховані колишні курці.

Але існує реклама, написана маленькими літерами на кожній пачці від цигарок «Мінздрав попереджає…». Саме цьому треба вірити, тому що тут правда, а не просто красива картинка.

Ведучий. Відомо, що заборонений плід солодкий. Тому молодим хочеться все спробувати, все зрозуміти. Але є молоді люди, які вважають, що куріння нині в усьому світі просто не модне. Запрошуємо до мікрофона представника прогресивної молоді.

—Ти куриш?

—    Ні, не курю. Куріння шкідливе для здоров’я. В цьому немає нічого привабливого, особливо для молодих людей.

—На жаль, на телебаченні, на сторінках газет ми часто бачимо наших знаменитих кумирів із сигаретою в руках. А чи знаєш ти відомих «зірок» України, які виступають проти куріння?

—    Так, це співачка Ані Лорак, актриса Ольга Сумська, боксери Володимир та

Віталій Кличко, топ-модель Олександра Ніколаєнко. Цих відомих людей ви ніколи не побачите з сигаретою. Вони доволі успішні люди, багато працюють і не розмінюють свій дорогоцінний час на сумнівні задоволення.

– Що вибирає сучасна прогресивна молодь?

– Сучасна прогресивна молодь ставить перед собою високу мету й свідомо до неї йде. І, звичайно, вона обирає здоровий спосіб життя. Адже лише здорові й сильні люди можуть здолати будь-які перешкоди.

– Твоя порада—як досягти успіху?

– Цінуйте час—потім не наздоженете, цінуйте здоров’я, щоб потім його не
відновлювати!

– Дякую!

 

Ведучий. Сьогодні ми почули багато прикладів і фактів щодо шкідливості куріння. І все ж ми знаємо, що дехто з учнів нашої школи курить. Запрошую до мікрофона П. І. Давайте привітаємо його й подякуємо за сміливість виразити протилежну точку зору.

 

Виступ учня

Я не знаю, чому я курю. Мені подобається курити. Думаю, кожна людина має на це
право. Можливо, в майбутньому, коли мені набридне, я покину. А поки що я цього не
хочу.        

Ведучий. Є в когось запитання до нашого гостя? [Звучать запитання й відповідь)

 

Рекламна пауза

Ведучий. А тепер — вільний мікрофон. Кожен може підійти до нього й поділитися своїми думками.

(Діти по черзі підходять до мікрофона.)

—Я вважаю, що куріння—це наркотик. Дуже сильний і підступний. Для того, щоб не потрапити під його вплив — не потрібно брати до рук жодної сигарети.

—    Уявіть сім’ю, де є хоча б один курець. Скільки коштів там щодня даремно витрачається! Скільки можна було б придбати корисних речей і мати від них задоволення.

—Я хочу звернутися до тих, хто курить: наважтеся на мужній вчинок, киньте курити! Цим ви доведете, що маєте силу волі й змусите оточуючих себе поважати! Будьте особистостями!

 

Ведучий. Цим закликом ми закінчуємо нашу програму. Звичайно, все починається з особистості. Я дуже сподіваюся, що сьогодні був не єдиний день, коли ви замислилися над цією проблемою. І якщо хоч один із вас після нашої програми кине палити —це можна вважати перемогою.

До побачення! До наступних зустрічей!

З вами була передача «Свобода слова».

завантаження...
WordPress: 22.95MB | MySQL:26 | 0,606sec