Проективний твір «Мій портфель»

Проективна методика використовується для діагностики емоційно-ціннісного ставлення дитини (емоційні проблеми, суб’єктивні очікування і переконання), вивчення переживань дитини, пов’язаних з роллю учня.

Психолог. Уяви, що твій портфель вміє говорити (писати). Що б він розповів тобі про своє життя: про себе, про свого хазяїна, про школу? Що він любить, що не любить, чого хоче? Почни свою розповідь так: «Я — Петриків портфель…».

Форми проведення: групова (письмово) або індивідуальна (усно). Вік: 6—12 років.

Аналіз результатів

Аналізується загальний емоційних фон оповіді: кількість негативних переживань, скарг Портфеля. Наприклад: «Я не задоволений тим, що Петрик накладає дуже багато книжок», «Я хочу, щоб мене не буцали однокласники», «Мені не подобається, що я маленький», «Усі мене б’ють, коли я лежу на підлозі, їм до мене байдуже», «Штовхають ногами», «Не переношу спеки», «Коли лежить важка книжка — я стаю злим», «Хочу, щоб мене не кидали» і т.д. При цьому сам зміст скарг частіше не має значення, оскільки творча дитина здатна вигадати ситуації, які є неприємними для портфеля. Для діагностики психологічного неблагополуччя особистості значимим є те, наскільки їй хочеться поскаржитись (наскільки погано живеться її портфелю).

Різниця між адаптованими і дезадаптованими класами полягає у кількості скарг, а також відношенні кількості висловлень негативного змісту до кількості всіх фраз. Для виявлення емоційно неблагополучних класів і дітей в класі бажано порівнювати досліджуваних одного віку.

завантаження...
WordPress: 22.92MB | MySQL:26 | 0,321sec