Проект ’’Про здоровий спосіб життя’’

Проект ’’Про здоровий спосіб життя’’

Дидактична характеристика проекту :

Тип проекту: ознайомлювально -інформаційний , груповий .

Об’єкт пізнання :інформація про здоровий спосіб життя .

Спосіб вирішення проблеми :збір та аналіз інформації, поширення її серед учнів класу .

План виконання проекту

            1.Обговорення у класі  ідеї проекту .

2.Висловлення міркування щодо форми представлення проекту .

3.З допомогою вчителя визначте джерела потрібної інформаціі .

4 .Розділіться на групи .Розподіліть обов’язки між учасниками .

5 Визначте форми представлення результату .

6 .Презентуй проект перед однокласниками .

7.Оціни свою роботу та роботу інших виконавців  проекту .

 

Презентація проекту’’ Про здоровий спосіб життя’’

 

 

I .Вступна частина

Слово вчителя .

-Сьогодні ми зібралися на презентацію проекту ’’Про здоровий спосіб життя’’.

l l .Основна частина .

Виступ першої групи .

Людина є найбільшою цінністю, а її життя – одним з основних природних благ.

Від стану здоров’я передусім залежить успішність, працездатність школяра, його настрій, вміння бути зосередженим, врівноваженим, а при нагоді – веселим, життєрадісним, товариським.

Поясни прислів’я:

  • У здоровому тілі – здоровий дух.
  • Сонце, повітря і вода – найкращі друзі.
  • Здоров’я дорожче за багатство.
  • Твоє здоров’я – у твоїх руках.

Виступ другої групи.

Щоб бути завжди здоровим, щоб швидше видужати, якщо ти захворів, – прислухайся до порад лікаря, виконуй всі його призначення. У школі дітям може допомогти лікар-педіатр чи медична сестра, шкільний психолог.

Медична сестра

Медична сестра для багатьох людей, особливо хворих, обтяжених важким недугом, прикутих до ліжок і приречених до суворого, «палатно-лікарняного» режиму, стає тим світлим «промінчиком», що несе надію.

Сестра медична стає хворому саме сестрою, якій довіряють не лише тіло для процедур, але й душу, почуття та сподівання. Сестриччине лагідне обличчя назавжди залишається в пам’яті хворого.

Якщо у вас добре, співчутливе до людського болю серце, якщо ви здатні до останньої хвилини разом з лікарем боротися за життя людини, зовсім вам незнайомої, якщо ви хочете нести надію хворим діткам і їх матусям, відчуваєте потребу заспокоювати і співчувати, а також бачити світлі, вдячні очі вилікуваних людей, оберіть цю благородну професію — сестра медична.

Перші сестри милосердя були жінками з «вищого світу» і віддавали тяжкохворим свої вміння та сумлінність. З часів Кримської війни гуртки і об’єднання сестер милосердя з’являються в багатьох розвинених країнах Європи. Особливого розвитку вони набули в Англії, де досі призначається премія та кращих сестер нагороджують медаллю Нантингейль, яка очолювала перший загін сестер-англійок. Так співвітчизники оцінили внесок цієї чудової жінки до благородної справи підтримки лікарів сестрами милосердя.

Сестра медична — так називається тепер ця поширена і дуже необхідна суспільству спеціальність.

Кваліфікований догляд за хворим забезпечує спеціаліст з відповідною медичною освітою — сестра медична.

Сестра медична — загальна назва, бо відповідно до Державного класифікатора професій виділяється декілька спеціалізацій: пологового відділення, операційна, дієтична, з косметичних процедур, з масажу, милосердя, патронажна, санітарної авіації, станції (відділення) швидкої та невідкладної допомоги.

Сестра медична повинна точно виконувати всі призначення лікаря-спеціаліста. Вона працює практично весь час у приміщенні — лікарні, поліклініці, диспансері, амбулаторії, санаторії, науково-дослідному інституті або дитячому закладі (школі, інтернаті чи дитсадку) — залежно від спеціалізації.

У лікарні чи диспансері сестра входить до складу медичної зміни або бригади. Режим роботи — 6-годинний, двозмінний, з нічними та святковими чергуваннями. Допомога хворому — головна мета цієї роботи, і тому ритм її дуже напружений.

Сестра медична повинна не лише знати, але й уміти користуватися медичною апаратурою, виконувати всі призначення і швидко приймати рішення. До несприятливих факторів належить безпосередній контакт з хворим (особливо інфекційним), що посилює загрозу зараження, а також з медикаментами та дезінфікуючими розчинами, що спричиняють алергію. Постійне знаходження в психологічній готовності до дій, робота на ногах і фізичні навантаження — також несприятливі фактори цієї професії.

Робота дуже активна в контактному плані — потрібно не лише вислухати лікаря-спеціаліста і кваліфіковано виконати його призначення, але й домовитися про обстеження хворих на медичній апаратурі та устаткуванні, про чітке виконання в лабораторії всіх аналізів, поспілкуватися з хворим, а потім кваліфіковано дати роз’яснення родичам хворого щодо особливостей його стану, лікування й одужання.

Потреба в професії сестра медична дуже висока, оскільки сестра медична може працювати в лікарнях, поліклініках, диспансерах, санаторіях і дитячих закладах усіх форм власності. Професію сестра медична можна отримати в медичному училищі (коледжі).

Виступ третьої групи .

До методів оздоровлення і підвищення працездатності, лікування та профілактики захворювань відноситься масаж. Він покращує кровообіг, обмін речовин. Лікувальний масаж можуть проводити дипломовані медичні працівники. Спеціаліст з масажу – масажист.

У дитячих поліклініках є кабінет лікувальної фізкультури. Для тих, у кого хворі якісь органи і хто мав травму, розроблені спеціальні вправи.

 

Виступ четвертої групи.

 

Обов’язкові уроки фізкультури в школі і заняття у спортивних секціях допомагають школярам рости здоровими і сильними, витривалими. Заняття фізкультурою і спортом допомагають усім органам тіла краще працювати.

 

Професія тренера особлива. Справжні тренери – це люди, для яких тренування інших стало улюбленим заняттям. Оцінкою праці тренера є результат його вихованців у змаганнях.

Виступ п’ятої групи

 

Дуже давно люди навчились використовувати  рослини у народній медицині. З цілющих квітів і трав виготовляли настої, відвари, сиропи, порошки, краплі, мазі від різних захворювань. Зібрані лісові й польові квіти і трави довго не втрачають цілющої сили, якщо їх висушують і зберігають в темному сухому місці.

Виступ шостої групи

Для того, щоб забезпечити піклування про безпеку і здоров’я громадян, у державі створено такі органи, як міліція, пожежна служба, служба охорони здоров’я, газова служба.

 

 

Ким ти хочеш стати у майбутньому?

lll.Заключна частина .

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Проект (1.0 MiB, Завантажень: 1)

завантаження...
WordPress: 22.92MB | MySQL:26 | 0,341sec