Про тебе самого. Твоє прізвище, ім’я, по батькові

Тема.
Про тебе самого. Твоє прізвище, ім’я, по батькові.

Мета: познайомитись з дітьми, формувати позитивну самооцінку, називати своє ім’я, по батькові, визначати свою стать, вік

Хід заняття

І. Організаційний момент.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Проблемне запитання:

– Коли люди зустрічаються перший раз, що вони роблять?

 

1.Гра « Давайте познайомимось»

  • на рахунок « 1-2-3» всі одночасно голосно називають своє ім’я, а за сигналом «мовчанка» ( я піднесу палець до губ) треба закрити рот долонею.

( Діти вигукують свої імена).

  • Ой, який шум та гам. Чи дізнались ви, як звуть ваших однокласників? Чи дізналась я, як вас звуть? Чому?

( Діти відповідають).

Таким чином, наше знайомство не вийшло, ми не почули імен один одного. Тому треба говорити по черзі, і тоді ми почуємо кожного.

 

2.Гра-введення знаків « Я», « Всі».

  • В школі існує знак « Я» – піднята рука. Щоб можна було почути дитину, яка відповідає, необхідна саме така форма відповіді. Зараз за допомогою цього знака дайте відповіді на такі питання:

    У кого голубі очі?

    У кого темне волосся?

    Хто любить морозиво?

    Знак « Говоримо хором» потрібний, коли необхідно відповідати на уроці разом.

    Тренувальна вправа.( Учні відповідають індивідуально та хором залежно від вказівки вчителя).

    Чи вірно, що у слона смугаста шкіра? (« Я»)

    Чи вірно, що у корови є рога? ( хор)

    Яка зараз пора року? (« Я»)

    Ви зараз у дитячому садочку чи у школі? ( хор)

  • А як ви дізнались, як треба відповідати? ( Робиться висновок про те, що необхідно дивитись та слухати вчителя).

 

3.Гра « Мене звуть …»

  • Ми вже почали вивчати правила школярів, але так і не познайомились. Спочатку представлюсь я. Моє прізвище та ім’я. Хто запам’ятав моє ім’я та прізвище? Молодці. Я хочу перевірити, хто краще запам’ятав – дівчата чи хлопчики. Добре. Неможливо визначити переможця, у всі хороша пам’ять. Я хочу дызнатись, яке ваше прызвище, ым’я по черзі. Послухайте правило: кожний робить крок в центр кола і голосно, чітко називає своє прізвище та ім’я. Після цього всі повторюють це прізвище та ім’я.

 

ІІІ. Робота в зошитах.

  • Підніміть руки діти, які вважають себе розумними. Я так і знала, що тут зібрались розумні діти. Тому цей зошит саме для вас. Відкрийте першу сторінку зошита. На ній вам треба за допомогою зразка написати своє прізвище, ім’я, по батькові.

 

1. Вправа « Яка твоя стать».

Познач в зошиті свою стать. Хто ти: дівчинка чи хлопчик? постав біля відповідного малюнка галочку.

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Вправа « Скільки тобі років»

Обведи відповідну цифру, потрібну кількість крапочок, паличок, зірочок.

 

1 

2 

3 

4 

5 

6 

7 

8 

9

******
***

*****
**

**** 

****** 

* 

*** 

***** 

** 

*****
***

…..

……. 

……… 

.. 

…….. 

…. 

…… 

 

. 

| | | | |

| | | | | | | 

| 

| | | | | |

| | | 

| | 

| | | | | | 

| | | 

| | | | 

| | | | | |

| | 

 

ІУ. Підсумок заняття

Метод « Мікрофон»

Що ми робили на занятті? Що вам найбільше сподобалось? Чому?

завантаження...
WordPress: 22.85MB | MySQL:26 | 0,332sec