Предмети мають певну форму

Тема.  Форма предметів.

Мета. Вчити розрізняти геометричні фігури, їх назви; вміти знаходити в довкіллі предмети різних геометричних форм; розвивати сенсорні здібності, дрібну моторику, логічне мислення, увагу, зацікавленість в отриманні нових знань; розвивати творче мислення під час виготовлення аплікації з геометричних фігур.

Обладнання: картина «Казкового лісу», геометричні фігури, ножиці та клей для практичної роботи, учнівські зошити, малюнки предметів.

Хід заняття

 I. Організаційний момент.

     – Усміхніться один одному.

– Подаруйте усмішку мені.

– Нехай наше заняття принесе вам ще більше усмішок.

II. Актуалізація опорних знань.

Казковий ліс.   

– Наше заняття не просте. Уявіть, що ви знаходитесь в казковому лісі. (малюнок лісу з геометричних фігур)

 

 

 

 

 

 

 

– А чим він казковий? Які геометричні фігури ви бачите? Назвіть їх.

 III. Вивчення нового матеріалу.

 1.Повідомлення теми і мети заняття.

– На нашому сьогоднішньому уроці ми з вами поговоримо про форми предметів , про геометричні фігури.

2. Називання геометричних фігур.

    Завдання від сонечка.

– Я буду показувати вам геометричні фігури, а ви називайте їх.

3. Відгадування загадок.

    Завдання від хмаринок.

Оце так будинок –

одне вікно: щодня у вікні кіно.

(Телевізор)

Зелену сукню маю —

ніколи не знімаю,

Один-єдиний раз на рік

зірками прикрашаю.

(Ялина)

Хто входить і виходить,

Той перший нам руку подає,

Ми стоїмо завжди при вході,

Нас у хаті кілька є.

(Двері)

Сам без ніг,

Малий, пузатий,

А такий скакун завзятий!

Тільки вдариш добре в бік –

Як одразу в танець — скік!

За ці скоки його люблять.

А йому — мов так і треба:

Підлітає аж до неба.

На каміння упаде —

Хоч би слід лишився де!

(М’яч)

Не кущ, а з листочками.

Не сорочка, а зшита.

Не людина, а навчає.

(Книжка)

Не гіркий і не солоний,

А солодкий і червоний,

Як же зветься цей товстун,

Здогадалися?..

(Кавун)

 4. Знаходження предметів. Робота в зошиті (с.14-15, завд. 1)

Завдання від гір.

–  Знайдіть і з’єднайте відгадки з предметами такої форми, яка збігається з найпростішими геометричними фігурами.

 5 . Фізкульхвилинка для очей .

     Завдання від калюжок.

Треба дружно всім нам встати,

Фізкультпаузу почати:

Раз, два — руки вгору,

Три, чотири — руки вниз,

На сусіда подивись.

Руки вгору,

Руки в боки,

А тоді ще три прискоки,

1, 2, 3 —

Присідаєм нараз більше.

1, 2, 3, 4 —

Тихо всі за парти сіли.

 6. Гра «Яка фігура?». (завд.2)

Завдання від квіточок.

–  Квіти загадали геометричні фігури. Обведіть ті, які мають:

  • 4 рівні кути, 4 рівні сторони – синім кольором;
  • 3 кути – зеленим кольором.

7. Гра «Перетворення фігур». (завд.3)

Завдання від ялинок.

– Проведіть лінію так, щоб утворити:

  • з квадрата – 2 прямокутника і 2 трикутника;
  • з прямокутника – 2 трикутника;

8. Гра «Де більше фігур?». (завд.4)

Завдання від озера.

– Де більше трикутників?

– Де більше квадратів?

– Які фігури знаходяться у чотирикутниках?

9. Практична робота. Виготовлення аплікації.

Завдання від топольок.

– З вкладки виріжте геометричну фігуру, розріжте її на менші фігури і складіть аплікацію. Це можуть бути візерунки, тварини, рослини, будівлі.

Інструктаж.

  1. Виріжте квадрат із вкладки зошита.
  2. Розріжте його по лініях на окремі частини – трикутники.
  3. Самостійно складіть візерунки або об’єкти.

Наприклад:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Визначення геометричних фігур , з яких зроблена аплікація.

5. Конкурс на кращу роботу.

IV. Підсумок уроку.

     – Чи сподобалися вам завдання від лісової природи?

– Що сподобалося найбільше?

– Що було виконати найважче?

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Предмети мають певну форму (37.2 KiB, Завантажень: 10)

завантаження...
WordPress: 22.79MB | MySQL:26 | 0,315sec