Правила поведінки учнів в хімічному кабінеті. Ознайомлення з обладнанням кабінету хімії та лабораторним посудом

Тема. Правила поведінки учнів в хімічному кабінеті. Ознайомлення з обладнанням кабінету хімії та лабораторним посудом.

Мета. Ознайомити з правилами ТБ в хімічному кабінеті; правилами поведінки; лабораторним обладнанням та посудом яким учні будуть користуватися при виконанні експерименту. Розвивати вміння користуватися цим обладнанням та посудом. Виховувати бережливе ставлення до самого себе та товаришів, що сидять поруч, а також елементи екологічної культури.

Обладнання. Набір хімічного посуду, набір реактивів, а також приладів, що є у кабінеті.

Тип. Урок засвоєння нових знань.

Методи. Ланцюжок, бесіда, групова робота, змагання, демонстрація.

Девіз уроку. Знання потрібні нам не для того, щоб тільки знати, а для того – щоб жити.

Хід уроку

 

І. Актуалізація почуттєвого досвіду й опорних знань учнів.

Учитель. Пригадайте той час коли ви переступили поріг школи як учні і зайшли з своєю першою вчителькою в клас. Напевне ви не знали що вам робити, як поводитися. І тут на допомогу вам прийшла вчителька Вона розповіла вам про правила поведінки на уроці і на перервах. Тож пригадайте ці правила використавши метод ланцюжка ( учні по черзі називають ці правила).

 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

А хвилин 5 назад ви переступили поріг загадкового для вас кабінету. Я пам’ятаю, як ви, привідкривши двері, заглядали у цей кабінет. Що вас тут цікавило? ( учні відповідають).

Учитель. Я хочу вам сказати, що тут діють свої правила поведінки. Ці правила ви повинні виконувати бездоганно.

 

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

 

ІV. Вивчення нового матеріалу.

І ось ми ознайомимося з цими правилами (робота на комп’ютері). Ці правила є у нас на стенді і у кожного з вас на столі, підручнику. Їх ніколи не можна забувати! Один з учнів зачитує ці правила. А скажіть , чи всі ви виконали ці правила коли зайшли у кабінет (іде обговорення). Але напевне вам дуже цікаво, а що у мене таке на столі. Це – прилади і лабораторний посуд яким ми будемо з вами користуватися.

(Вчитель демонструє ці прилади)

Але хімічного посуду є набагато більше, з яким ми будемо знайомитися на протязі вивчення курсу хімії. А зараз ще раз повторимо правила роботи у кабінеті, заглянемо у комп’ютер. Відкриваємо рубрику «Пам’ятай».

 

V. Узагальнення знань.

1. Скажіть будь ласка що вам було цікавим на уроці?

2. Які б правила ви взяли з собою в дорогу життя?

3. А який посуд вам найбільше сподобався, де б ви його використали дома ?

4. Давайте розділимося на дві команди. Я по черзі то одній то другій команді буду показувати прилади і посуд. Котра команда дасть більше правильних відповідей та і виграла (ідуть змагання команд).

 

VI. Підсумок уроку.

Учитель оцінює роботу учнів і узагальнює вивчений матеріал.

 

VI. Завдання додому.

Вивчити правила поведінки учнів у хімічному кабінеті та ПТБ під час виконання хімічного експерименту.

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,882sec