Працевлаштування неповнолітніх

Тема: Працевлаштування неповнолітніх

Мета: визначити умови та етапи прийняття на роботу, ознайомити учнів з трудовим договором; виховувати у школярів почуття власної гідності і необхідності дотримання закону в нових ринкових умовах.

Тип уроку: формування вмінь і навичок.

Форма проведення: рольова гра.

ХІД УРОКУ

І. Вступне слово вчителя

— Кожен громадянин, влаштовуючись на роботу, повинен знати свої права і умови працевлаштування, щоб у разі потреби захистити ці права перед роботодавцем.

Основні умови

  • Місце роботи;
  • умови праці;
  • оплата праці.

    Додаткові умови

  • Випробувальний строк — 1 місяць, за згодою профспілки – до 3 міс, а в деяких випадках — до 6 міс;
  • визначається строк трудового договору.

    Порядок прийняття на роботу

    • Написати заяву на ім’я роботодавця;
    • пред’явити паспорт або свідоцтво про народження для неповнолітніх;
    • подати трудову книжку або завести протягом 5 днів;
    • надати документ про освіту (якщо необхідно);
    • надати довідку про стан здоров’я або санітарну книжку;
    • іноді потрібна рекомендація (характеристика);
    • встановлюється випробувальний строк, але не завжди;
    • видається наказ чи розпорядження роботодавця про зарахування працівника на роботу.

    II.    Рольова гра

    Умови гри: клас поділяється на групи по 5-7 осіб. Кожна група обговорює ситуацію — прийом на роботу та інсценізує цю ситуацію, дотримуючись правил прийому на роботу, які відповідають вимогам законодавства. « Експерти» (по 1 учню в кожній групі) оцінюють правильність виконання вправи.

    Ситуація 1

    Громадянин Ушаков хоче влаштуватися на роботу в АТП. Посвідчення подія в нього є. (Бесіда з начальником АТП Петровим)

    Ситуація 2

    Медсестра з 15-річним стажем влаштовується на роботу в поліклініку. (Бесіда із зав. поліклінікою Овчаруком)

    Ситуація 3

    Громадянка Вітренко М., яка не має відповідної кваліфікації, хоче влаштуватися на роботу у приватний магазин. (Бесіда між власником магазину і жінкою)

    Ситуація 4

    Громадянин Юрченко, за спеціальністю будівельник, пропонує зронити ремонт квартири своєму знайомому. (Бесіда власника квартири і будівельником)

    Ситуація 5

    Випускник педагогічного ВНЗу влаштовується на роботу у Будинок школяра. (Бесіда директора і молодого спеціаліста)

    Ситуація 6

    Юнак 16-ти років влаштовується на роботу вантажником. (Бесіда директора підприємства з юнаком)

    Робота в групах проводиться з метою практичного закріплення матеріалу. Крім рольової гри, учні пишуть письмові заяви про прийом на роботу та одержують від «експертів» додаткові бали.

    Роботу «експертів» оцінює вчитель.

    III.    Домашнє завдання

    Уявивши себе в ролі роботодавця, написати наказ про прийом на роботу громадянина N. Вказати умови трудового до говору.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

9 Працевлаштування неповнолітніх (17.0 KiB, Завантажень: 14)

завантаження...
WordPress: 22.91MB | MySQL:26 | 0,464sec