Практична робота 3. Добування кисню i вивчення його властивостей

Тема. Практична робота 3. Добування кисню i вивчення його властивостей.

Мета. Шляхом реакцiї розкладу калiй перманганату добути в лабораторних умовах кисень i вивчити деякi його фiзичнi i хiмiчнi властивостi.

Обладнання i реакrиви. Лабораторний штатив, пробiрка з гyмовою газовiдвiдною трубкою, пробiрка з пiдiгнаним гумовим корком, конiчна колба на 200 мл з гумовим корком, ложечка для спалювання речовин, штатив для пробiрок, вата, спиртiвка, сiрники, дерев’яна скiпка, кристалiзатор, вода, вуглина, вапняна вода, калiй перманганат

Тип уроку: узагальнення і систематизація знань

Девіз уроку: Кисень – основа життя на Землі

Звернiть увагу на те, щоб калiй перманганат займав не бiльше 1/4 об’сму пробiрки, а жмут вати був пухким i не торкався кристалiв солi. Перед нагрiванням у кристалiзатор з         водою покладiть пробiрку, гyмовий корок i опустiть кiнець газовідвідної трубки.

2. Прогрiйте спочатку всю пробiрку, а потiм лише ту частину, де мiститься калiй перманганат. Швидко “одягнiть. на кiнець газовідвідної трубки пробiрку з водою i заповнiть її киснем. Коли кисень повнiстю витiснить воду, не припиняючи нагpiвання, щiльно закоркуйте пробiрку пiд водою i поставте її в штатив. Газовiдвiдну трубку перенесiть у конічну колбу i продовжуйте збирати кисень. Через хвилину за допомогою тлiючої скiпки перевiрте заповнення колби кис­нем. Тлiюча скiпка бiля отвору заповненої киснем колби загоряеться з характерним тріском

Заповнену колбу закрийте гyмовим корком i припинiть нагрiвання.

Yci операцij виконуйте швидко i точно.

3. У пробiрку з киснем внесіть тлiючу скiпку i спостерiгайте за характером горiння.

4. У ложечцi для спалювання речовин розжарте на спиртiвцi вуглину i швидко внесіть її у колбу з киснем. Утри муйте У!’ доти, поки припиниться горiння. Видалiть з колби вуriлля. яке не згорiло, долийте туди 3-5 мл вапняної води, закрийте її гyмовим корком i збовтайте.

 

5. Перемийте використаний посуд i розставте його на мiсця. Твердi продукти peaкції розкладу калiй перманганату здайте вчителю.

                             Оформлення робomи

1. Напишiть рiвняння реакцiй розкладу калiй перманганату (для встановлення твердих продуктiв розкладу звернiться за допомогою до вчителя) та гoрiння вуriлля.

 

2. Заповнiть таблицю.

 

 № Назва досліду Спостереження Властивість кисню
 1.

 

Збирання кисню витiсненням води    
   
 2.

 

Збирання кисню витiсненням повiтря    
   
 3.

 

Випробовування газу тлiючою скiпкою    
   
 4.

 

Спалювання розжареної вуглини    
   
 5.

 

Виявлення вуглекислого газу вапняною водою    
   

3.Висновок._____________

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,336sec