Практична робота № 2 „Дослідження фізичних і хімічних явищ”

Тема уроку: Практична робота № 2 „Дослідження фізичних і хімічних явищ”

Мета уроку: ознайомитися з лабораторними способами дослідження фізичних та хімічних явищ; продовжувати формувати навички практичної роботи й поводження з лабораторним обладнанням; сприяти розвитку пізнавальної активності; виховувати охайність, зосередженість.

Обладнання і реактиви: штатив з пробірками, щипці, спиртівка, порцелянова ступка з товкачиком, скляна трубка, магнієва стрічка, мідна пластинка, цукор, кристалічна сода, розчин оцту, дистильована вода, вапняна вода.

Тип уроку: Урок закріплення знань

Форми і методи роботи:

Девіз уроку: „ Прокидаючись уранці, запитай себе: „ Що я повинен зробити?” Увечері, перш ніж заснути :” Що я зробив?”

Піфагор

Хід уроку:

І. Організаційний етап.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Бесіда.

1. у чому полягає різниця між фізичними та хімічними явищами?

2. Які ознаки хімічних реакцій вам відомі?

3. Що таке експеримент?

ІІІ. Інструктаж з техніки безпеки

Розповідь вчителя. Оскільки виконання практичної роботи включає використання нагрівальних приладів, учитель нагадує про правила техніки безпеки під час роботи з ними й прийоми надання першої медичної допомоги у разі опіку.

IV. Виконання практичної роботи за інструктивною карткою

 Інструктивна картка

 Хід роботи

Дослід 1 Випаровування води.

Налити дистильовану воду у порцелянову чашку, нагріти її до кипіння і випарувати; у пари води внести холодну пластинку

Що спостерігається?————————————————————————————————————————————————————————–

Чи відбувається утворення нової речовини при випаровуванні? Чи є поява крапель води на пластинці хімічним процесом?———————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

Дослід 2. Горіння магнію.

У полум’я спиртівки внести щипцями магнієву стрічку.

Що спостерігається?—————————————————————————————————————————————————————————-Чи відбулася реакція? ——–Які ознаки того, що реакція відбулася?—————————————————————————————————————————————————————————————————————–

Дослід 3. Подрібнення, розчинення і спалювання цукру.

У порцелянову ступку насипати чайну ложку цукру і подрібнити його за допомогою товкачика. Частину подрібненого цукру розчинити у воді. Другу частину цукру помістити у пробірку і нагрівати її у полум’ї спиртівки за допомогою пробіркотримача.

У якому з трьох випадків відбулася хімічна реакція? ——————————————————————————————————————————–Які ознаки реакції, що спостерігається? Звідки взялися краплини води на холодних стінках пробірки?——————————————————————————————————————————-

Як довести, що при фізичних явищах із цукром не сталося ніяких перетворень?———— ——————————————————————————————————-

Дослід 4. Взаємодія соди з розчином оцту.

У пробірку насипати 1 г кристалічної соди і долити 2 – 3 мл оцту. Отвір пробірки закрити газовивідною трубкою, кінець якої опустити у пробірку з вапняною водою.

Що спостерігається при взаємодії соди з оцтом?————————————- ———–

Чи відбулися зміни у пробірці з вапняною водою?————————————– ———————————

Висновок——-

V. Підведення підсумків уроку.

завантаження...
WordPress: 22.84MB | MySQL:26 | 0,317sec