Практична робота №1. Правила техніки безпеки в хімічному кабінеті. Прийоми поводження з лабораторним штативом і нагрівними приладами

Тема. Практична робота №1. Правила техніки безпеки в хімічному кабінеті. Прийоми поводження з лабораторним штативом і нагрівними приладами.

Мета. Формувати практичні вміння й навички користуватися лабораторним обладнанням та посудом. Виховувати в учнів відповідальність за своє здоров’я та здоров’я інших.

Обладнання. Лабораторний посуд ( пробірки, колби, мензурки…), лабораторний штатив, спиртівка, сірники, вода, картка з ПТБ, зошит для лабораторних та практичних робіт.

Тип. Урок застосування знань, умінь та навичок.

Девіз уроку. Дерево науки всім своїм корінням пов’язане з практикою.

(А.М. Нєсмєянов)

 

Хід уроку

 

І. Актуалізація опорних знань.

Учитель. На попередніх уроках ми з вами познайомилися з правилами поведінки в хімічному кабінеті і ПТБ під час роботи в хімічному кабінеті. То яких правил поведінки учні зобов’язані дотримуватися при перебуванні у хімічному кабінеті?

Учні. Використовуючи метод мікрофона учні перераховують ці правила.

Учитель. А яких ПТБ ми повинні дотримуватися виконуючи хімічний експеримент.

Учні. Використовуючи метод мікрофона учні перераховують вивчені ПТБ під час роботи в хімічному кабінеті.

Учитель. Назвіть прилади які лежать на вашому столі.

Учень. Відповідає один учень, його можуть доповнювати інші.

Учитель. Назвіть посуд, що лежить на вашому столі.

Учні. Називають посуд і демонструють його.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Показати учням практичну значущість знань, умінь і навичок, які вони одержують на уроці і застосовують у розв’язанні творчих завдань.

ІІІ. Повідомлення теми, мети завдань уроку.

Так як практична робота перша, то вчитель пояснює як користуватися інструкцією і що після ознайомлення з нею виконується практично робота. Знайомить з методами оформлення роботи. Спостереження і висновки учні записують в зошит.

Учитель показує як правильно робити записи в зошиті для лабораторних та практичних робіт (учні працюють у парах). Після виконання практичної роботи за інструкцією учні здають зошити і прибирають робочі місця.

 

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

Питання до класу.

  1. Після закінчення виконання дослідів ваш однокласник вилив рештки реактивів у раковину умивальника, а не в спеціальну посудину. Як ви реагуватимете: а) так само як він; б) поясните йому чому так не треба робити; в) повідомите про це вчителя.
  2. Ви за відсутності батьків ненароком розбили термометр. Що вам слід робити? а) викинути рештки у сміттєзбірник щоб не побачили батьки; б) викликати представників СЕС; в) залишити все як є до приходу батьків; г) звернутися за консультацією до вчителя хімії.
  3. Розкажіть і покажіть як правильно запалити газовий пальник, спиртівку, свічку і погасити їх.
  4. Як ви оцінете можливі наслідки виносу без дозволу з кабінету хімії різних реактивів?

Учні висловлюють свою думку.

V. Підсумок уроку.

Учитель оцінює роботу учнів на уроці. Вказує на типові помилки, що допускалися при виконанні роботи.

Учитель. Учні, усунувши можливість попадання шкідливих речовин у навколишнє середовище, ми тим самим гарантуватимемо життєдіяльність організмів у глобальному масштабі. Ми з вами повинні додержуватись ПТБ не тільки в хімічному кабінеті, але й у повсякденному житті. Перш ніж використовувати будь–яку хімічну речовину

Треба знати її хімічні властивості. Обов’язково вивчайте та додержуйтесь інструкції щодо їх використання . Якщо ви чогось не знаєте, тих хто може вам допомогти.

Отже, бережімо самих себе і все те, що оточує нас. Вчімося пізнавати, вивчати і здобуті знання вміло використовувати на практиці.

 

VI. Завдання додому.

  1. Повторити правила ТБ при користуванні нагрівними приладами, поводження з незнайомими речовинами.
  2. Взяти інтерв’ю у мами , бабусі на тему: «Дотримання ПТБ при роботі на кухні».
завантаження...
WordPress: 22.76MB | MySQL:26 | 0,445sec