Позакласний захід хімії на тему: Хімічні властивості основ

Позакласний захід хімії на тему: Хімічні властивості основ

Мета: далі формувати знання про спільні та відмінні властивості лугів, нерозчинних основ, розкладання нерозчинних основ при нагріванні, розвивати спостережливість, виховувати любов до предмету.

Обладнання: Cu(OH)2, H2SO4, спиртівка, сірники, пробірки, пісок, вода, лакмус, КОН

Тип: комбінований.

Девіз: Єдиний шлях, який веде до знань – це діяльність.  Б. Шоу

Хід заняття

І. Організаційний момент.

Учитель. Вас вітає компанія «Хім. – ТV». За кілька хвилин розпочнеться супер популярна гра «Слабка ланка». Саме «слабкої ланки» ви шукатимете серед речовин перелік яких наведено. Свій вибір маєте обґрунтувати. (учні виконують завдання  .

Підкресліть у наведених прикладах речовин «слабку ланку», тобто формулу речовини, яка складом або властивостями суттєво відрізняється від інших даних:

B.1 NaOH, Ca(OH)2, Bi(OH)3, HCl, Mg(OH)2

B.2 Bi(OH)3, Mn(OH)2, KOH, Co(OH)2, Mg(OH)2 ,Na2CO3

B.3 NaOH, Mg(OH)2, Ba(OH)2, LiOH, KOH, ZnOHCl

Учні після виконання завдань називають «слабку ланку» у командному варіанті.

Наш телепень триває.

В ефірі програма «Лакмус життя»

Відкрийте слайд  і виконайте завдання.

Завдання №2.

Спрогнозуйте зміну забарвлення лакмусу під дією речовин, перевірте свої прогнози експериментально.

Пригадайте ПТБ при роботі з лугами і кислотами.

 

 

 

Речовини

 

               Забарвлення лакмусу
Прогнозоване Визначене на досліді
         H2SO4    
H2O    
         KOH    
         NaOH    

Після виконання завдання теоретично, один з учнів демонструє дослід, а інші перевіряють правильність виконаного завдання і роблять висновки.

Учитель. Останнє завдання телеефіру. Програма «Підрахуй»

Відкриваємо слайд

Яка маса солі утвориться при нейтралізації 80г калій гідроксиду хлоридною кислотою?

Після виконання завдання оголошується результат.

ІІ. Навчи свого друга.

А зараз попробуємо дати відповіді на такі питання: (NaOH, Cu(OH)2, H2SO4).

Які з перелічених речовин здатні реагувати між собою. (Учні спираючись на знання  про хімічні властивості лугів, зазначають можливість реакції між NaOH, H2SO4. Один з учнів біля дошки складає рівняння реакції.

Учитель. А чи реагують з кислотами нерозчинні основи? Спробуємо дослідити виконавши лабораторну роботу №5. Інструкція до неї на слайді. Відкриваємо ППЗ«Віртуальна хімічна лабораторія» 8кл лабораторна робота 8.6.

Учитель. Отже, нерозчинні основи (учні роблять висновки і складають рівняння реакції).

Спробуємо скласти рівняння реакції між такими речовинами:

Fe(OH)3+HCl=

Zn(OH)2+HNO3=

(два учні працюють біля дошки, а решта за партами.)

Учитель. Отож, ми можемо зробити висновок давши відповіді на таке запитання. То яка спільна властивість у нерозчинних основ і лугів? (учні відповідають).

Учитель. Попробуємо нагріти нерозчинну основу Cu(OH)2. Для цього відкриваємо слайд. Відкриваємо ППЗ«Віртуальна хімічна лабораторія» 8кл лабораторна робота 8.6.    і ознайомимося  з інструкцією. Згадаємо про ПТБ під час нагрівання? (учні відповідають).

Виконуємо лабораторну роботу і записуємо спостереження. А зараз давайте спробуємо скласти рівняння реакції. Учні складають рівняння реакції.

ІІІ. Закріплення.

Що нового ви дізнались на занятті?

(Учні перераховують хімічні властивості основ і лугів).

IV. Підсумок заняття.

Учні обговорюють ті питання, на які їм найважче було даати відповідь.

V. З/д .

1)  Вміти складати рівняння реакції, що характеризують властивості основ.

2) Опрацювати матеріал підручника по темі «Основи».

3) Розв’язати задачу: Який об’єм CO2 треба пропустити через 40 кг гашеного вапна, щоб воно затвердло?

завантаження...
WordPress: 22.89MB | MySQL:26 | 0,546sec