Поява насінини. Переваги насінного розмноження над споровим

Тема: Поява насінини. Переваги насінного розмноження над споровим.

Мета: Узагальнити і поглибити знання учнів про розмноження рослин спорами. Ознайомити з насінним розмноженням, показати переваги насінного розмноження над споровим, розвивати в учнів вміння знаходити самостійно інформацію в підручнику, робити логічні висновки, формувати пізнавальні інтереси.

Тип уроку: Урок засвоєння нових знань.

Форми і методи: інтерактивні: вправи «Уявний мікрофон», «Експрес-тести», словесні, інформаційні.

Терміни і поняття: Насінина, голонасінні, покритонасінні, запилення, зародок насінини, мегаспора, мікроспора.

Обладнання: Слайди, таблиці, колекція насіння.

 

Девіз уроку.

 

Ніхто не знає так багато,

як ми всі разом.

Хід уроку.

I. Організаційний момент.

Психологічна розминка. Посміхнімося один одному. Нехай від посмішки вам стане світліше на серці.

II. Актуалізація опорних знань.

«Експрес-тести».

Наприклад:

  1. До вищих спорових рослин належать:
    1. бурі водорості;
    2. папороті ;
    3. ціанобактерії.
  2. Спори у наземних рослин можуть бути за розмірами однаковими. Такі рослини називають:
    1. рівноспоровими;
    2. різноспоровими.
  3. Із мегаспори розвивається гаметофіт:
    1. чоловічий;
    2. жіночий.
  4. Якщо статеві органи розміщені на одній рослині, гаметофіт називають:
    1. одностатевими;
    2. двостатевими.

 

III. Мотивація навчальної діяльності.

Проблемна ситуація. Чому в природі, в садку, в лісі більше зустрічаються рослини, які утворюють насіння? Чим це пояснити?

IV. Повідомлення.

Теми і завдання уроку (Висвітлено на моніторі комп‘ютера)

  1. Що таке насінні рослини?
  2. Переваги насінного розмноження над споровим.
  3. Поділ насінних рослин на відділи.

 

V. Вивчення нового матеріалу.

  1. Надання необхідної інформації (на моніторі комп’ютера).
  2. Інтерактивна вправа «Творча лабораторія».

Робота з підручником і довідковою літературою, згідно основних завдань уроку, висвітлених на моніторі комп’ютера, зі складанням осмислювально логічної схеми. (або складання своєрідних шпаргалок)

 

VI. Рефлексія.

«Уявний мікрофон».

Наприклад:

  1. Які рослини зайняли панівне середовище на землі?
  2. Чим це пояснити?
  3. Які переваги насінини над спорою?

 

VII. Підсумки уроку.

 

VIII. Домашнє завдання. Опрацювати матеріал підручника.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

42 Поява насінини (13.9 KiB, Завантажень: 8)

завантаження...
WordPress: 22.79MB | MySQL:26 | 0,313sec