Повторення та закріплення матеріалу. Лічба в межах 5. Склад чисел

Тема: Повторення та закріплення матеріалу. Лічба в межах 5. Склад чисел.

Мета: Закріпити знання учнів про нумерацію чисел від 1 до 5, вправляти дітей у засвоєнні складу чисел. Розвивати навички лічби, логічне мислення, увагу. Виховувати охайність у роботі.

Обладнання: Картки, олівці, магнітна дошка.

Хід заняття

I. Організаційний момент.

Діти, подивіться одне на одного, всміхніться. Тепер до мене усміхніться. Ось із таким хорошим настроєм, доброзичливим ставленням один до одного ми і розпочнемо наше заняття.

 

  1. Актуалізація опорних знань.
  2. Лічба від 1 до 5; від 5 до 1.
  3. Лічба предметів (за малюнками).
  4. Співвіднесення кількості предметів з числом.

 

  1. Повідомлення теми та мети заняття.

 

IV.  Основна частина заняття.

  1. Пригадаємо як треба писати і сидіти під час письма.

Зошит свій я відкриваю

Навскоси його кладу.

Ручку я ось так тримаю

Сяду рівно, не зігнусь

До роботи я берусь.

  1. Каліграфічна хвилинка.

Ця цифра

Любить дуже танцювати

Руку вправо простягає

Ніжку бубликом згинає.

 

Написання цифри 5.

  1. Розвиток графічних навичок.

Письмо цифр.

а) від 1 до 5;

б) від 5 до 1.

 

  1. Гра «Сусіди».

Кожен учень добре знає

Число завжди сусідів має.

Візьмемо дане число

Подивимось, яке воно.

Попереднє, як годиться

Менше від даного на одиницю

Наступне, всяк з нас добре знає,

Від даного на одиницю зростає.

 

 

2

 

 

 

3

 

 

 

5

 

 

  1. Порівняння чисел.

 

3  4             5  4            4  4

2  1             3  2            1  3

3  3             2  5            5  1

 

  1. Фізкультхвилинка.

Один! Два! Три!

Чотири! П’ять!

Час прийшов нам спочивать.

Тож піднімем руки вгору

Ніби глянемо на зорі.

А тепер всі руки в боки

Як зайчата – скоки –скоки!

Десять! Дев’ять! Вісім! Сім!

Час за парти нам усім.

  1. Склад чисел 3-5

    3

 

5

 

   4

 

 

  1. Практична робота.

Розфарбуйте трикутники червоним кольором, а чотирикутники зеленим.

 

  1. Хвилинка – цікавинка.

П’ять зайчаток вийшло з дому.

Спершу стали по одному.

Потім в пари топчуть сніг.

Хто без пари – геть побіг.

–             Скільки зайчат у парах? (4)

–             Скільки зайчат побігло геть? (1)

–             З яких чисел складемо число 5? (4 і 1)

 

Лічилочка

Є в зайчихи п’ять малят

П’ять маленьких зайченят

Ось вони рядочком сплять

1, 2, 3, 4, 5.

Є в зайчихи п’ять малят,

Неслухняних зайченят.

На обід їх мати жде:

Один, два, три… А решта де?

–             Скільки всього зайченят? (5)

–             Скільки зайченят прибігло на обід? (3)

–             Скільки зайченят загулялося в лісі? (2)

–             З яких чисел складено число 5? (3 і 2)

V.  Підсумок заняття.

Мої любі діти! Працювали ви старанно, щоб почути у кінці,

Що ви, діти, на занятті були просто молодці!

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Повторення та закріплення матеріалу Лічба в межах 5 Склад чисел (18.2 KiB, Завантажень: 2)

завантаження...
WordPress: 22.8MB | MySQL:26 | 0,356sec