ПОВЕНІ

Повені – досить часте явище в Україні. Катастрофічне затоплення населених пунктів бурхливим підйомом рівня води, навіть у невеликих річках, виникає в результаті швидкого танення снігу, утворення льодових запруд, тривалих дощів.

Під час повеней створюється реальна загроза життю та здоров’ю людей, тварин, руйнування споруд і комунікацій, гинуть посіви та матеріальні цінності. Особливу небезпеку становлять руйнування гребель великих водосховищ та інших гідроспоруд, у результаті чого виникають катастрофічні затоплення.

Велике значення під час повеней має своєчасне прогнозування, оповіщення населення та евакуація його з районів імовірного затоплення.

Дії при загрозі виникнення повені

Після попередження про можливість повені:

 • уважно слухайте подальшу інформацію про НС та інструкції про порядок дій, не користуйтеся без потреби телефоном, щоб він був вільним для зв’язку з вами;
 • зберігайте спокій, попередьте сусідів; зберіть документи, одяг, найбільш необхідні речі, запас продуктів харчування на декілька днів, медикаменти. Складіть все у валізу. Документи зберігайте у водонепроникному пакеті;
 • від’єднайте всі споживачі електричного струму від електромережі, перекрийте воду, вимкніть газ;
 • перенесіть більш цінні речі та продовольство на верхні поверхи або підніміть на верхні полиці;
 • необхідно привести у належну готовність плавзасоби. За їх відсутності слід узяти участь у виготовленні найпростіших таких засобів із матеріалів, що є під рукою: колод, дощок,
  автомобільних камер, бочок тощо;
 • переженіть худобу, яка є у вашому господарстві, на підвищену місцевість.

  При загрозі катастрофічного затоплення проводиться евакуація населення.

  Громадяни, які підлягають евакуації, повинні прибути згідно з указаним часом на місце збору і мати особисті документи, речі першої необхідності, невеликий запас продуктів харчування та питної води.

  Евакуація проводиться, зазвичай, у найближчі населені пункти, що перебувають поза зоною затоплення. Евакуйованих розташовують у громадських будівлях, а також у помешканнях жителів цього населеного пункту.

  Дії під час повені

  Перш ніж покинути дім, необхідно переконатися, що газ і електроенергія вимкнені. З собою потрібно взяти документи, гроші, найнеобхідніші речі, невеликий запас харчових продуктів і води. Затоплені місця глибиною до 1 м можна переходити вбрід, від 0,6 до 1,2 м – переправлятись на автомобілях з переднім і заднім приводом, на тракторах. Переправу можна організувати за допомогою човнів, заздалегідь приготовлених плотів та інших плаваючих засобів.

  Якщо у силу певних обставин, що склалися, люди залишилися на затопленій території, то їм слід дотримуватися таких правил безпеки:

 • не вживати продукти харчування, які забруднені повеневою водою;

  пити воду тільки після її кип’ятіння; не користуватися електроприладами, що намокли;

  –    перебуваючи у воді або у своєму приміщенні, не торкатися до електричних дротів та включених у електромережу приладів;

 • обмежити пересування у затопленому місці;
 • у разі необхідності пересування і відсутності плавзасобів плив ти слід не проти течії, а під кутом до неї, остерігаючись предметів, що плавають або затоплені.

Сторінка: 1 2
завантаження...
WordPress: 22.89MB | MySQL:26 | 0,338sec