ПОСІЄШ ЗВИЧКУ – ПОЖНЕШ ХАРАКТЕР

Мета. Ближче познайомитися з учнями класу, дізнатися про їхні інтереси, мрії; виховувати такі риси характеру як доброта, милосердя, дружба, товариськість.

Обладнання.
Вислови, прислів’я, приказки.

(Скажи, хто твій друг, і я скажу, хто ти. Не той друг, що лащиться, а той, що печалиться. Дерево міцне корінням, а людина – друзями.) .


Посієш вчинок – пожнеш звичку,

посієш звичку – пожнеш характер,

посієш характер – пожнеш долю.

Вступне слово вчителя.

Сьогодні у нас година знайомства «Посіє звичку – пожнеш характер». Сама тема говорить про те, що ми більше розкажемо один одному про себе, свої захоплення, мрії, бажання. Бо разом живемо в одній класній сім’ї, але чи знаємо один одного? Нашу розмову-знайомство мені хочеться почати словами відомого поета Василя Симоненка:

Ти знаєш, що ти – людина?     Більше тебе не буде

Ти знаєш про це чи ні?     Завтра на цій землі,

Усмішка твоя – єдина.     Інші ходитимуть люди –

Мука твоя – єдина.     Добрі, ласкаві і злі.

Очі твої одні.

Сьогодні усе для тебе –     Бо ти на землі – людина,

Озера, гаї, степи.     І хочеш того чи ні –

І жити спішити треба,     Усмішка твоя – єдина,

Кохати спішити треба –     Мука твоя – єдина,

Гляди ж, не проспи.     Очі твої – одні.

Кожна людина живе на землі тільки одне життя, а тому варто задуматись над тим, як його прожити. Адже «більше тебе не буде завтра на цій землі, інші ходитимуть люди – добрі, ласкаві і злі». А яка згадка залишиться про тебе, що корисного зробиш ти, щоб люди не забули тебе?

У кожного з нас від народження з’являються свої принципи: один любить спокій, буденність, простоту, скромність, інший – навпаки: неспокій, святковість, вишуканість. Одні ростуть і виховуються в сім’ях, де панує любов, злагода, людяність, достаток, а інші – в сім’ях, де можна почути сварки, образи, немає повного достатку. Але кожен з нас зі своїм народженням одержав право на життя і, повинен думати зараз над кожним своїм кроком, вчинком. Перед кожним з нас повинна бути якась мета, мрія, яку хочеться здобути, досягти.

А зараз кожен розкаже Про себе, про свої улюблені заняття, мрії, бажання.

(Лине тиха мелодія, і учні розказують про себе.)


Дуже важливо в житті мати товариша, подругу, з якими можна розділити свою радість і горе, поділитися найпотаємнішим. Справжній товариш ніколи не залишить в біді, з ним завжди приємно. Але пам’ятаймо прислів’я: «Друга шукай, а знайдеш – тримай». Ми не повинні зраджувати дружбу, робити неприємне тому, з ким дружиш.

Практична робота «Як поведешся в такій ситуації?»

Учні читають завдання і висловлюють свої думки.

  1. Уяви, що ти з друзями знайшов загублений вчителем листок. На ньому – розв’язання завдань завтрашньої контрольної роботи. Друзі сказали тобі, якщо не скажеш вчителеві, то всім забезпечені хороші оцінки з контрольної роботи. Як ти зробиш? Послухаєш друзів? Повідомиш вчителя про знахідку?
  2. Перед фізкультурою двоє учнів вирішили: давайте-но підемо з уроків. Якщо підуть усі – то нікому нічого не буде. Учні пішли, та потім виявилося, що дехто залишився. І серед них якраз ті двоє. Тих, що пішли з уроків, покарано. Як оцінюєте вчинок тих учнів, які організували втечу, а самі не втекли? А як – вчинок решти учнів, тобто тих, що втекли?

Сторінка: 1 2
завантаження...
WordPress: 22.92MB | MySQL:26 | 0,455sec