Поширеність Феруму в природі . Застосування заліза

Тема: Поширеність Феруму в природі . Застосування заліза.

Мета: ознайомити учнів із о поширенням Феруму в природі, значенням його для людської діяльності; розвивати в учнів критичне мислення, вміння працювати з додатковою літературою.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Методи: розповідь, робота в парах, групах, за комп’ютером.

Обладнання: підручник, додаткова література, роздатковий матеріал.

Девіз:«Одягти та нагодувати людей –  ще одне завдання хімії».

Хід уроку.

І. Організаційна частина.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Сьогодні ми з вами вирушимо у подорож до замку цариці Хемі, приваблюваний легендами про невичерпні багатства та приховані скарби. Шлях до замку важкий, нас підстерігає небезпека, смертельні пастки. Тільки той ,хто добре ознайомиться з даною темою, зможе легко дібратися до цього Замку.

Отже розпочинаємо подорож.

ІІІ. Вивчення нової теми.

Ось ми опинилися на березі неглибокої й неширокої річки. Подолати її дуже легко.

Але річка населена ненажерливими піраньями – один необережний рух і ви ризикуєте потрапити у воду, де від вас за лічені хвилини залишиться один скелет. Як же бути? Вихід є . Попрацювати із підручником та даною літературою, розповісти про поширення елемента в природі.(Робота в парах)

Залізо – один з найпоширеніших у природі елементів. У земній корі його масова частка становить 5,1%, і воно поступається лише кисню, силіцію та алюмінію. Залізо міститься у небесних тілах, що встановлено методом спектрального аналізу. У зразках місячного грунту, підтверджено наявність заліза. Для одержання заліза використовують руди з вмістом заліза 30 – 70 %. Основними залізними рудами є магнітний, бурий та червоний залізняки.

Отже подорожуємо далі.

Ми підійшли до глибокої ущелини, населеної отруйними зміями. Через неї перекинутий вірьовочний місток, який охороняє злий велетень. Як тільки мандрівник ступає на місток, велетень починає розгойдувати його намагаючись скинути сміливця в ущелину.Щоб зберегти рівновагу ,ми повині дізнатися про вміст заліза в продуктах харчування.(Робота в групах)

Пам’ятайте! Здоровий організм повинен отримувати неохідну кількість Феруму із продуктів харчування.

100г продуктів харчування міститься (в мг);

Квасоля-12,4;

Гречана крупа-8,0;

Яйце-2,7;

Хліб-2,8;

Шпинат-3,0;

-яблука-2,2;

Молоко-0,1.

З мясної їжі засвоюється лише 20% заліза, а із рослинної-6%.

Раніше будівельник був учнем алхіміка, але вчився він несумлінно, і алхімік разом зі своїм другом чарівником прирекли його на важку роботу.Щоб йому допомогти ,треба дізнатися про значення заліза для людства і його використання.(Робота за комп’ютером).

Залізо зробило можливим ведення господарства на більших площах земель, що збільшило врожаї, людина отримала плуг та інші знаряддя праці.Воно допомогло не тільки здобувати хліб,будувати нові міста та отримувати пасовиська, але воно- ще великий завойовник.Залізо за значенням для людини давні народи ставили в ряд із золотом.Тільки людина визначає значення відкриттів.

Хай вони завжди будуть лише служити добру.

Нарешті ми біля мети: перед нами замок Хемі. Біля воріт нас зустрічають її слуги на чолі з головним мудрецем. Щоб пройти у замок, потрібно розв’язати задачу,яку запропонувала цариця.

Обчислити масові частки елементів у ферумі(ІІІ)оксиді.

IV Підсумок.

V Домашнє завдання:

1)Підготувати рекламний плакат, буклет, афішу, листівку, присвячену залізу.

2)Захист ідей – на початку наступного уроку.

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,327sec