ПОШУК НАЙБЛИЖЧОГО

Мета:

– виховувати в підлітках вміння бачити в обранцеві(иці) майбутнього чоловіка або дружину, батька або матір своїх дітей, звертаючи при цьому увагу, перш за все, на красу душі, а не тіла;

– довести необхідність зберігати цнотливість;

– довести, що сім’я – це, по-перше, праця і відповідальність;

– спонукати бажання створити міцну сім’ю.

Обладнання:

– тести;

Хід уроку

Слово вчителя

Що може бути гірше повної самоти? Душа починає сумувати, якщо поруч немає того, з ким можна було б поділитися своїми радощами та бідами. Людині властиво не замикатися у собі, шукати, знаходити щось живе і спільне з іншими людьми. І в той же час, як важко знайти того, хто зрозумів би тебе у всьому до глибини душі, зберігав би всі твої таємниці і сам нічого від тебе не приховував. Тому кожен шукає друга. І не просто друга.

Хто скаже, звідки береться це дивне почуття, що раптом охоплює душу, приголомшує серце, що заставляє зовсім по-іншому дивитися на людину протилежної статі?

 

Практичне завдання

Як ми обираємо супутника(цю)? Розташуйте запропоновані якості вашого супутника(ці) в порядку їх значущості і поясніть свій вибір.

 

Для дівчат:

Добрий

Сильний

Розумний

Красивий

Вірний

Відповідальний

Веселий

Наполегливий в досягненні своєї мети

Багатий

 

Для хлопців:

Добра

Розумна

Красива

Вірна

Скромна

Добра господиня

Весела

Наполеглива в досягненні своєї мети

Любить дітей

 

Читання історії Олени Деревськой «Лише разом»

з подальшим обговоренням

Не так давно я была юной и оптимистичной, и будущее виделось исключительно в розовых тонах. Я мечтала о образцовом браке, идеально воспитанных детях; гармоничное существование казалось чем-то вроде милой песенки на пластинке — нажимаешь кнопку, и начинается идиллия…

Прошло немного времени — словно уплыло куда-то в направлении, противоположном вечности. Господь приоткрыл мне глаза: ко мне стало доходить, что жизнь — вовсе не шоколад. Моими ближайшими друзьями были люди часто разочарованные, отчасти циничные и в основном эгоистичные. Они словно учили меня своим собственным примером, что жизнь — это грязь, а счастливая супружеская жизнь — сказка для наивных. Большинство из моего окружения не имело постоянных привязанностей; «пароваться» с кем-то одним сколько-нибудь длительное время по умолчанию принималось за дурной тон. Даже такой сомнительный вариант как гражданский брак был редкостью. Отношения между юношами и девушками напоминали, по меткому выражению одного парнишки, «перекрестное опыление».

Сторінка: 1 2 3
завантаження...
WordPress: 22.97MB | MySQL:26 | 0,488sec