Поринь у світ прекрасного. Музика і ми

Виховання особистості як творчий процес художньо-естетичної культури

Тема: Поринь у світ прекрасного. Музика і ми.

 Мета: формувати розуміння, що пісня — це скарб, без якого не може існувати народ; розви­вати знання про красу й багатство української пісні; пробуджувати почуття національної гід­ності; виховувати любов до рідного краю.

 

Обладнання: малюнки, записи пісень.

 

Хід заняття

 

І. Організація класу.

ІІ. Вступне слово вчителя. Пошук інформації.

Що таке музика? Може, це вітер,

Ніжно шепоче зажуреним вітам,

Може, це гомін веселий весняний,

Спів заметілі зимовими днями?

Може, живе вона в серці людини,

Не замовкаючи ані хвилини?

Переплітаються в ній почуття.

Музика — частка людського життя.

Музика — мистецтво звуків.

 

ІІІ. Дослідницький етап.

Ти не перший, не останній,

Перед ким стоїть питання:

На яких шляхах зустрітись

З музикою можуть діти,

Щоб разом на довгі роки

У житті робити кроки.

—     Діти, якою музикою ви найбільше захоплює­тесь? (Відповіді дітей.)

—     Виявляється, що найбільше діти люблять слу­хати пісні своїх бабусь, у яких оспівується крини­ця.

Адже криниця з давніх-давен символізує зати­шок рідної оселі.

Цей домашній оберіг є зв’язком між поколін­нями.

І сьогодні майже у кожній хаті лунають пісні «Несе Галя воду», «Ой у полі криниченька».

Діти виконують пісні та прослуховують записи із піснями.

 

ІV.Презентація.

1. Малюнки, на яких зображено селянську кри­ницю.

2. Зібрані учнями записи з піснями їхніх бабусь.

3. Музичні записи.

V.Підсумок заняття.

завантаження...
WordPress: 22.86MB | MySQL:26 | 0,565sec