Порушення зору і гігієна зору

Тема: Порушення зору і гігієна зору.

Мета:

Сформувати поняття про порушення зору, вказати причини цих захворювань, ознайомити з правилами гігієни зору та профілактичними заходами.

Розвивати вміння  аналізувати, порівнювати, виділяти головне, робити обґрунтовані висновки; Виховувати бережливе ставлення до збереження  власного здоров’я.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Форми і методи: інформаційно-рецептивні, словесні, навчально-пошукові, робота в групах.

Основні терміни і поняття: гігієна, короткозорість, далекозорість, астигматизм, косоокість.

Обладнання: підручник, додаткова література, структурні схеми, дидактичні матеріали.

                                                       Девіз уроку:

                                                        Втрата зору – це велика образа,

                                                       Яка забирає у людини дев’ять десятих світу.

М. Горький

                                                Хід уроку

І.Організаційний момент.

Вправа «Графічне зображення настрою».

Вчитель пропонує учням зобразити свій настрій графічно. В кінці уроку повертаємось до цієї вправи.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Біологічний диктант.

2. Індивідуальна робота з картками( з роздатковим матеріалом).

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

            ІV.Представлення теми і мети уроку.

  • Ø Порушення зору.
  • Ø Гігієна зору.

            V.Надання необхідної інформації.

1. Інформаційне повідомлення вчителя

2. Інтерактивна вправа.

З метою формування інтелектуальних здібностей, уміння порівнювати, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки вчитель пропонує розглянути ос­новні питання теми, виконавши такі завдання.

Завдання 1(Прочитати параграф і заповнити таблицю)

Перелічіть найпоширеніші причини порушення зору, їх профілактика.

Завдання 2

Чим далекозорі і короткозорі очі відрізняються від нормальних?

Робота в МТГ

І група

Як зберегти зір? Яких гігієнічних правил потрібно дотримуватись?

ІІ група

Гігієнічні вимоги та їх анатомо – фізіологічне обґрунтування.(заповніть таблицю)

Гігієнічні вимоги Анатомо – фізіологічне обгрунтування
Категорична відмова від тютюнопаління та алкоголю.  
Правильна організація освітленості робочого місця  
Вживання в їжу продуктів, які містять вітамін А  
Не слід читати лежачи, в транспорті, відстань від очей 30-35 см  
Оформлення робочого місця в спокійних тонах (зелений, жовтий)  
Користування чистими засобами догляду за очима  
При яскравому світлі слід носити сонцезахисні окуляри  
Корисно проводити вправи для м’язів очей  
Перегляд телепередач на відстані 2 м  

 

Що треба робити, коли в око потрапить пил, хімічні речовини ?

 

Порушення зору Причини порушення Профілактика зору
     

 

III.Рефлексія

Завдання 1

Розгляньте проходження світлових променів на кожній зі схем і вкажіть, для якого з варіантів буде характерний:

  1. нормальний зір
  2. короткозорість
  3. далекозорість
  4. астигматизм?

 

Тестові завдання

  1. Як називається зовнішня оболонка ока: а) склера; б) райдужка; в) сітківка?
  2. Що таке зіниця: а) отвір у рогівці; б) отвір у райдужці; в) сліпа пляма на сітківці?
  3. В яких випадках здійснюється рефлекторне звуження зіниці: а) при яскравому освітленні; б) при слабкому освітленні; в) при розгляданні близьких предметів?
  4. Де розташовані зорові рецептори: а) у склері; б) у судинній оболонці; в) у сітківці?
  5. Яке зображення виникає на сітківці: а) зменшене; б) збільшене; в) пряме; г) оберне-дійсне?
  6. Які фоторецептори сприймають колір: а) палички; б) колбочки?
  7. Якуформу має кришталик: а)двоопуклої лінзи; б) двовгнутої лінзи?
  8. Як називається місце скупчення колбочок на сітківці: а) сліпа пляма; б) жовта пляма?
  9. Де знаходиться зображення предмета в короткозорому оці: а) на сітківці; б) перед сітківкою; в) позаду сітківки?

 

  1. Яке скло потрібне для окулярів далекозорим людям: а) двовігнуте; б) двоопукле?

 

  1. При  вродженій короткозорості очне яблуко: а) подовжене; б) вкорочене.

 

  1. Як називається погіршення сутінкового зору при нестачі вітаміну А: а) дальтонізм; б)куряча сліпота; в) астигматизм?

VII. Підсумки уроку.

 VII І. Домашнє завдання.

  • Ø Опрацювати матеріал підручника.
  • Ø Розробіть правила гігієни читання; правила перегляду телепередач.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

79 Порушення зору і гігієна зору. (22.6 KiB, Завантажень: 18)

завантаження...
WordPress: 22.81MB | MySQL:26 | 0,356sec