Порівняння (за допомогою зв’язки: як, мов, немов, наче, ніби)

Тема. Порівняння (за допомогою зв’язки: як,мов,немов,наче,ніби).

Мета. Ознайомити учнів із порівняннями, відшукувати їх у тексті;Вчити працювати у групах,відстоюючи власну думку;розвивати творчі поетичні здібності.

 

Хід заняття.

  1. Організація  класу.

–         Наше заняття – це заняття творчості, натхнення,добра і краси. Пропоную почати символічним гаслом – словами Олекси Ющенка.

Золоте і червонясте,

Що очей не відвести…

Все ж йому судилось впасти

Із вершечка, з висоти.

–         Про що говорить поет у своєму вірші? ( Про осіннє листя.)

 

  1. Робота над темою заняття.

Учитель пропонує кожному з учнів обрати собі кольоровий листочок відповідно до настрою, почуттів, які він викликає. За кольорами листочків діти об’єднуються в робочі групи.

–         Скажіть чим вірш відрізняється від прози? ( У вірші є рима.)

–         Пропоную пограти у римування. З’єднайте на дошці слова , що римуються.

Листя                                    терези

Осінь                                     волосінь

Берези                                   діточок

Синь                                     намисто

Павучок                               просінь

 

3.Мотивація навальної діяльності, повідомлення теми, мети очікуваних результатів заняття.

– Подивіться на виставку пейзажів. Якій порі року вони присвячені? (Осені.)

Сьогодні ми поринемо у чарівний світ українського слова, в якому за допомогою рими, порівняння ,слів інтонації твориться справжня музика – музика поезії .Допоможе нам у цьому видатний італійський композитор Антоніо  Вівальді . Він жив і творив  у 18 столітті , але його музика лунає і донині.

( Звучить музичний твір «Осінь» із циклу «Пори року».)

–         Пропоную під цю хвилюючу музику озвучити очікувані результати нашого заняття.

Можливі очікувані результати:

–         Навчимося висловлювати думки віршами;

–         Ознайомимося з новими поетичними творами;

–         Будемо знаходити порівняння ;

–         Працюватимемо дружно,спільно.

  1. Робота над темою заняття.

Перед початком пригадують правила роботи в малих групах.

Робота над віршами в малих групах.

(Кожній групі пропонується відновити вірш за допомогою аркуша із початками рядків твору і сторінки – помічниці із закінченнями рядків.

 

Вірш                                                     Сторінка-помічниця

Осінь …                                             вирій

Дні важкими…                                     стали

І птахи у …                                           на повір’ї

Вже..                                                      повідлітали

Сумно і …                                             похмуро

Вранці сяє..                                           дихнула

Вже зима …                                         сонце

У моє …                                               віконце

 

5.Читання презентація віршів українських поетів.

Кожна група самостійно обирає літературу, якою хоче користуватись: збірки віршів або посібник   із позакласного читання. Учням пропонується за 10 хвилин підготувати презентацію вірша – читання окремим учнем, читання в парі, читання групою, під музику, інсценування тощо.

 

6.Відшукування у віршах порівняння.

Порівняння дуже легко знайти за допомогою зв’язки: як,мов, немов, наче, ніби. Записати їх на дошці.

Кожна група вибирає собі конверт, в якому є надруковані вірші .

В цих віршах треба знайти порівняння.

 

7.Підсумок заняття.

Учитель пропонує учням на своїх паперових листочках визначити те, що їм найбільше сподобалось на занятті,й  прикріпити ці листочки до дошки очікуваних результатів, утворивши осінній букет і порівнюючи те, чого вони очікували, із тим, що відбулося насправді.

завантаження...
WordPress: 22.83MB | MySQL:26 | 0,496sec