Поняття про біологічні системи. Особливості будови клітин

Тема. Поняття про біологічні системи. Особливості будови  клітин

Мета: ознайомити учнів із поняттям біологічна система, розширити уявлення про організм людини як біологічну систему, охарактеризувати клітинну будову організму людини;

розвивати мислення, здібність аналізувати та робити висновки; виховувати відповідальне ставлення до навчання, інтерес до знань;

Тип уроку: комбінований

Обладнання: таблиця «Будова клітини», «Форми клітин», мобільний телефон, годинник, фото малюка, фото парку.

Форми і методи роботи: словесні, наочні, елементи інтерактивних технологій.

«Для того щоб навчити іншого,

потрібно більше розуму, ніж для того,

щоб навчитися самому».

М.Монтель

ХІД УРОКУ

І. Організація класу.

Психологічна вправа «Настрій»

Вчитель пропонує кожному учневі, «замалювати» у кружечку той настрій, який зараз у нього. Після чого робить висновок, який настрій переважає у класі і робить прогноз, чи зможе урок змінити його».

 

ІІ. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності учнів.

1. Вправа « Ти – мені, я – тобі».

(Кожен  учень готує запитання з теми попереднього уроку і пропонує відповісти  на нього одному з учнів. Той учень, що відповів ставить запитання іншому і т.д. Вправа триває до тих пір, поки не повториться весь навчальний матеріал.

2.Бесіда:

(На столі лежать мобільний телефон, кімнатна рослина, фотографія малюка, годинник, фотографія парку).

–         Що спільного у тих предметів, що знаходяться на столі?

(Діти пропонують свої варіанти. Правильною є відповідь: Все це є системи, чи природні, чи то штучні)

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

ІV. Мотивація навчальної діяльності учнів

(Вправа «мозковий штурм»)

– Для  чого мені потрібні такі знання? Де я їх зможу використати?

V. Вивчення нового матеріалу..

1. Людський організм біологічна система. ( Вправа «Поміркуйте»)

– Чому людський організм можна назвати системою? І чому біологічна?

(Учні висувають свої гіпотези і доводять їх)

– Як пояснити той факт, що система втрачаючи будь-який свій елемент гине, а людина може жити без ноги, руки, нирки, частини шлунка?

2. Особливості будови клітини людського організму. (робота в групах6 Відповіді дітей супроводжуються демонструванням таблиць)

І група «Анатоми» –  форма і розміри клітин

ІІ група «Хіміки» – хімічний склад клітин.

ІІІ група «Фізіологи» – структурна і функціональна організація клітин.

VІ. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Вправа «Асоціації» (Вчитель вибудовує логічний ланцюжок, який можна об’єднати певним поняттям чи терміном. Наприклад:

а) орган, система органів, людський організм (біологічна система)

б) мембрана – цитоплазма органели (клітина)

в) білки, вуглеводи, жири та нуклеїнові кислоти (органічні сполуки клітини)

г) вода, йони Na+, K+. Ca 2+ (неорганічні речовини)

д) палички, подвійна мембрана, кристи (мітохондрії).

Кількість таких асоціацій вчитель підбирає залежно від класу).

VІІ. Підсумок уроку. Оцінювання навчальних досягнень.

  1. Вправа «Настрій»

–         А тепер також зобразіть настрій, що панує у вас зараз? Чи змінився він? Чому?

  1. Коментоване оцінювання навчальних досягнень учнів.

VІІІ. Домашнє завдання.

1.Вивчити параграф підручника.

2. Скласти таблицю «Будова і функції клітини людського організму»

3. * Написати коротку розповідь: «Подорож клітиною».

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

05 Тема Поняття про біологічні системи (15.0 KiB, Завантажень: 62)

завантаження...
WordPress: 22.79MB | MySQL:26 | 0,313sec