ПОДВИГ МАТЕРИНСЬКОЇ ЛЮБОВІ

Мета: розширити й поглибити знання учнів про значення матері в житті людини; формувати в учнів культуру почуттів; виховувати в них повагу та любов до матері, навчити орієнтуватися в поняттях Біблія, Бог, Ісус Христос, Матір Божа.

Слово вчителя. Що ви уявляєте, коли вимовляєте слово « мама»?( ніжні руки, теплі, ласкаві слова, привітне обличчя., радість у домі, смачну їжу, солодощі, чистий одяг). То ви любите своїх мам? А за що?( за те, що вони є; за те, що вони нас жаліють; за те, що вони – мами).

Є у кожної дитини

Матінка єдина,

та ,що любить нас і дбає,

Розуму навчає.

Є у кожної дитини,

Навіть сиротини,

Наша Мати –

Солов’їна, рідна Україна.

І у кожному серденьку

Є і буде жити

Божа Мати – Наша Ненька

Мати всього світу.

    ( Леонід Полтава)

 

Мати.. Це перше слово, яке з радістю та усмішкою вимовляє дитина. Мама… Це те слово, яке найчастіше повторює людина у хвилини страждання і горя. Матерів мільйони і кожна несе в серці любов.

Бесіда. Якими словами ви зустрічаєте маму, коли вона звідки – не будь повертається?

Розкажіть, як мама переживає за вас, коли ви хворієте або у вас які – не будь проблеми.

Чи переживаєте ви за маму, коли в неї труднощі або вона хворіє?

Творче завдання. Учитель пропонує учням скласти збірний образ мами. По рядах він пускає три невеликі аркуші паперу, які учні, заповнивши. скручують у вигляді сувою.

    Кожний має відповісти на одне запитання? що я найбільше люблю у своїй мамі? після закінчення роботи вчитель читає написане. Виходить збірний образ мами.

Слово вчителя.

А зараз послухайте легенду про материнську любов.

Був у матері єдиний син – добрий, ненаглядний. Душі в ньому мати не чула. По краплині збирала росу для вимивання, найтоншим шовком вишивала сорочки. Виріс син ставний, гарний. Одружився з дівчиною небаченої краси. Привів молоду дружину в хату. Незлюбила та свекруху, зненавиділа її. Боялася мати показатися невістці на очі, сиділа у сінях. А потім у сарай переселилась. Але молодиця не заспокоюється: « Коли хочеш, щоб я жила з тобою, убий матір, вийми з грудей серце і спали на вогні».

    Не здригнулась душа сина: так зачарувала його врода дружини. Каже він матері: « Наказала мені дружина вбити вас, мамо. А не послухаю – піде від мене». Заплакала мати і відповіла:» Ну що ж, синку, роби так, як велить серце».

    пішов син із матір’ю в діброву, наламав сухого хмизу, розпалив вогнище. Убив матір, поклав серце на жар. Спалахнув сучок, тріснув, полетіла жаринка, ударила в обличчя синові, обпекла боляче. Скрикнув той, закрив долонею обпечене місце. Стрепенулося серце материнське, що горіло на повільному вогні, прошепотіло:» Синочку мій, тобі боляче? Зірви листок подорожника, ось росте біля вогнища, приклади до обпеченого місця. А до листка подорожника приклади материнське серце. Потім у вогонь покладеш».

    Заридав син, схопив гаряче материнське серце, уклав його в розкраяні груди, облив пекучими сльозами. Зрозумів він, що ніхто й ніколи не любив його так гаряче й віддано, як рідна матір. І такою величезною й невичерпною була любов материнська, таким всесильним було бажання бачити сина радісним і безтурботним, що ожило серце, загоїлась рана. підвелася мати і притисла кучеряву голову до грудей.

    Осоружною стала йому дружина – красуня, не міг він повернутися до неї. Не вернулася додому й мати. пішли вони вдвох степами широкими та й стали могилами високими.

    Тож недаремно кажуть у народі, що найсвятіша і найсильніша любов материнська.

Запитання до учнів. Чого вчить нас ця легенда?

Заключне слово вчителя.

Закінчити годину нашого спілкування можна словами Миколи Чернявського:

Всі уже поснули,

Мати ще не спить;

На молитві довго,

Довго так стоїть.

Як одну скінчила,

Другу почина…

Щиро та сердешно

Молиться вона.

Бачу – на коліна

рідная стає,

Рученьки здіймає,

Сльози нишком ллє.

І вони по виду

Котяться, біжать,

В сяєві лампади

Іскрами блищать.

І мені так сумно,

Жалко так її,

Що від сліз темніють

Очі враз мої.

Домашнє завдання. Намалюй квіти, які любить твоя мама. Напиши матусі лист – послання.

завантаження...
WordPress: 22.86MB | MySQL:26 | 3,120sec