ПОДОРОЖ У КРАЇНУ РІЗНОБАРВ’Я

ПОДОРОЖ У КРАЇНУ РІЗНОБАРВ’Я

Гра для молодших школярів

Мета:

  • навчити дітей розрізняти основні кольори, знайомити з кольорами спектру й порядком їх­нього розташування, вдосконалювати сприйнят­тя кольорів у дітей, уміння співвідносити пред­мети за кольором, називати основні кольори;
  • розвинути вміння класифікувати об’єкти, знаходити підставу для класифікації (у дітей розвивається пам’ять, мислення, образотворчі навички, кмітливість, логічне мислення, увага);
  • виховувати естетичні почуття, організова­ність.

Вступне слово

Вчитель. Діти! Сьогодні ми з вами зробимо маленьке диво. Подивіться у вікно. Що там ба­чимо? Сірий небокрай, голі, мокрі гілки дерев, мряка, невеселий дощик… Як настрій? Не дуже гарний? Що ж робити? Хто зможе нам допо­могти?

Я знаю, що допомогти нам здатні тільки ма­ленькі чарівники, які зібралися сьогодні тут. Зви­чайно ж, це ми з вами! Готові до чарівництва? Тоді почнемо нашу казку! Але спершу давайте повторимо кольори й візьмемо із собою їхню чарівну силу.

Демонстрація ролика «Учимо кольори» і комен­тарі до показаних картинок

Евристична бесіда про значення кольорів у житті людини

Демонстрація ролика «Веселка — дуга» і комен­тарі до показаних картинок

Класифікація предметів на картинках, ви­значення підстави для класифікації. Розгадування загадок і ребусів.

Вчитель. Веселку складають сім кольорів, розташо­ваних у певному порядку. Щоб легше було запам’ятати послідовність розташування кольо­рів, треба запам’ятати примовку: «Чепурний пу­затий жук з’їв барвистий свіжий фрукт». Перший звук у кожному з цих слів є початковим звуком кольору.

Уведення в казкову тему третього ролика

Демонстрація ролика «Подія в країні Різнобарв’я». У формі казки повторення вивченого матеріалу, рефлексія.

 

Завдання для групи подовженого дня

Крім заходів, проведених соціально-психоло­гічною службою, ми дали завдання вихователям груп подовженого дня:

  1. Підготувати куточки-стінгазети до тижня кольоротерапії. Куточок буде поповнюватися й після проведення тижня.
  2. Вивчити з класом вірш або пісеньку про колір (на вибір). У рамках тижня психології: понеділок — провести конкурс малюнків, вів­торок — вивісити малюнки в куточку, середа — переглянути казку в музичній залі, четвер — про­вести захист (проспівати розучену пісеньку або прочитати вірші) свого кольору біля куточка, в якому організувати виставку малюнків дітей про колір.

З поставленими завданнями впоралися всі класи й презентували підсумки своєї роботи. У п’ятницю дітям ми вручили грамоти за участь у заходах.

Наводимо приклади вправ, проведених із пе­дагогічним колективом.

Вправа «Колірний подих»

Педагог-тренер. Влаштуйтеся зручніше. Положення сидячи може бути найбільш зручним. Хребет повинен бути прямим. Пригорніть кінчик язика до верх­нього піднебіння за передніми зубами. Повільно вдихніть через ніс, рахуючи до п’яти. Затримайте подих, повільно рахуючи до десяти. Потім повільно видихніть через рот, продов­жуючи рахувати до п’ятнадцяти. Тепер, коли ви вдихаєте, уявіть і відчуйте, що повітря, яке входить, має певний колір. Уявіть і відчуйте, що повітря й колір наповнюють усе ваше тіло, надаючи рівноваги та зцілюючи той стан, який ви хочете виправити. Якщо ви не впевнені відносно потрібного кольору, вдихайте кришталево чистий білий колір. Ви також мо­жете просто вдихнути сім кольорів веселки, щоб збалансувати всю систему. Загальний час дихання — від трьох до п’яти хвилин.

Червоний подих — надає енергію й зігріває; допомагає при застудах і синуситах; підсушує слизові оболонки.

Рожевий подих — цілющий у випадку проблем зі шкірою, задишки; полегшує самотність.

Жовтогарячий подих — урівноважує емоції; може полегшити подих; будить творчість; пер­сиковий відтінок добре діє на м’язи.

Жовтий подих — полегшує травлення, допо­магає краще засвоювати знання. Золотавий від­тінок має загальний оздоровчий ефект, особливо у випадку проблем, пов’язаних з головою.

Зелений подих — усуває нервовість, корисний для зору.

Блакитний подих — заспокоює, будить творчі таланти, полегшує проблеми з подихом. Блакит­ний подих особливо корисний дітям.

Синій подих — сприяє розвитку інтуїції. При­скорює загоєння й видужання після хірургічних операцій; із зеленуватим відтінком позитивно впливає на кістки.

Бірюзовий подих — корисний при респіратор­них захворюваннях, артритах.

Фіолетовий подих — цілющий для кістякових проблем; допомагає усунути токсини; будить духовне начало.

Пурпуровий подих — допомагає при дезінток­сикації, переборює нав’язливі стани й негативні почуття.

Педагог-тренер. Ось і завершується наша захоплива подорож у світ кольору. Ви багато чого довідалися й на­вчилися.

За підсумками проведених заходів і тестуван­ня ми підготували виступ на педраді. Оцінюючи настрій і стан колективу, причини коливання настрою кожного учня, ми зможемо зробити пер­ший крок до керування своїми почуттями й поч­немо глибше пізнавати стосунки в колективі.

завантаження...
WordPress: 22.88MB | MySQL:26 | 0,632sec