Подорож до музею

Тема: Подорож до музею

Мета: розширити знання учнів з архітектурного мистецтва, познайомити з творами реалістичного й авангардного живопису; розвивати увагу, фантазію, уміння працювати в колективі; виховувати взаєморозуміння, активізувати творчу ініціативу.

Обладнання : зоровий ряд : Георгій Якутович «Аркан », Яків Гніздовський «Котяча дрімка», Юрій – Змієборець «Ікона ІІ половини XVст.», Гаврило Васько «Портрет Бориса Томари», Володимир Орловський «Затишшя».

Девіз уроку

Не тільки сама істина дає

впевненість , але й пошук її .”

Б. Паскаль.

Хід уроку

1. Організація класу


Вправа – розвантаження : Учні заплющують очі. Звучить мелодія. Вчитель говорить слова : ” Я прийшов до школи вчитись . Треба бути уважним . Треба бути спокійним . Навколо мене друзі . Всі вони мене люблять . Сонячний промінчик торкається моїх очей і я прокидаюся .”

2. Мотивація навчальної діяльності

Учитель. Сьогодні я запрошую вас на останній урок образотворчого мистецтва і пропоную провести його у вигляді подорожі .

3. Повідомлення теми і мети уроку .

4. Вивчення нового матеріалу

Повернувшись із фантастичної подорожі, варто завітати до музею, де зібрано кращі твори мистецтва.

Це — Національний художній музей України, один із найстаріших в нашій країни. Споруда музею побудована за проектом архітектора Петра Бойцова. Допрацьовував проект і очолював будівництво відомий київський зодчий Владислав Городецький. Скульптурне оформлення фасаду здійснювалось у майстерні Еліо Саля.

Суворі кам’яні леви — охоронці споруди, розташованої у центрі столиці України, поряд із Хрещатиком, по вулиці Михайла Гру-шевського, 6. її урочисті колони й фронтон з рельєфами нагадують класичні грецькі храми.

Упродовж 100 років існування музею в його фондах зібрано унікальну колекцію українського мистецтва від часів Київської Русі до сучасності (близько 40 000 експонатів). Тут представлено одну з кращих в Україні колекцій іконопису, стародруки, зразки стародавньої поліхромної скульптури, цінне зібрання козацьких портретів, творів реалістичного й авангардного живопису.

Музей постійно організовує тематичні персональні виставки, екскурсії для школярів.

5. Фізкультхвилинка.

6. Практична робота .

Робота в групах.

Завдання «Подорож до музею»

Групи отримують набори репродукцій картин (5—6 репродукцій для кожної групи) та картки з написами «Графіка», «Живопис. Ікона », «Живопис. Портрет », «Живопис. Пейзаж», «Живопис. Натюрморт», «Скульптура» . Команда має правильно й швидко визначити жанр картини та розмістити репродукції відповідно до карток із написами.

7. Підсумок уроку

Вправа «Мої враження від уроку»

завантаження...
WordPress: 22.86MB | MySQL:26 | 0,324sec