Подолання самітності

Мета: усвідомлення способів виходу зі стану самотності, придбання вербальних і невербальних навичок спілкування, розвиток кращого розуміння інших людей через усвідомлення себе.

Вправа 1. Подолай самотність
Згадай, коли тобі було самотньо Чи подумай про кого-небудь, з ким це трапляється. Напиши, що в таких випадках буває на душі в тебе чи в цієї людини (5 хвилин).
Тепер подумай от про що. Нерідко самотні люди знаходяться поруч один з одним. Як їм подружитися, щоб усім стало добре. Запиши свої думки з цього приводу (10 хвилин).
Тепер об’єднаємося в коло і покажемо, розповімо один одному, що ви написали. Обговоримо, що ми можемо зробити, щоб у світі стало менше самотніх людей (10 хвилин).
Обговорення вправи:
– Чи знаєш ти самотніх людей?
– Коли тобі буває самотньо?
– Що ти можеш зробити, щоб перебороти свою самотність?
– Що ти можеш зробити, щоб допомогти іншим людям подолати їхню самотність?

Вправа 2. Спілкування в парі
Виберіть собі партнера протилежної статі. Виконаєте з ним вправу
1. «Спина до спини». Сядьте на підлогу спиною до спини. Спробуйте поговорити Через кілька хвилин поверніться обличчям один до одного і поділіться враженнями Хвилин через 5 найдіть собі нового партнера
2. «Очі в очі». Дивіться з вашим партнером один одному в очі спілкуйтеся тільки поглядом. Через кілька хвилин обговоріть свої враження
3. «Дослідження обличчя». Знайшовши чергового партнера, не розмовляйте з ним, а сядьте навпроти й обмацайте його обличчя руками Потім дайте йому зробити те ж саме. Під кінець обміняйтеся своїми враженнями (багатьох ця вправа може налякати Треба, щоб у всіх учасників було достатньо часу поділитися один з одним відчуттями, що виникають, коли обличчя торкається хтось інший протилежної статі).

Вправа 3. Подібності і розходження
Розбийтеся на пари «хлопець – дівчина». Знайдіть вісім характеристик, що є у вашій парі в обох, а потім – вісім характеристик, якими ви відрізняєтеся. Кожний з вас може зігнути навпіл лист паперу. Напишіть на лівій половині листа зверху «подібності», а праворуч – «розходження». А тепер запишіть те, чим ви схожі один на одного і те, чим ви один від одного відрізняєтеся. Тепер намалюйте дві картинки. На одній повинно бути зображене щось таке, чим ви схожі. А інша повинна зображувати одне, але важливе розходження між вами. По завершенні представте свої малюнки групі
Обговорення вправи:
– Що для тебе було складніше знайти подібності чи знайти розходження?
– Що з того, що поєднує тебе з твоїм партнером, подобається тобі найбільше?
– Що тобі найбільш подобається з того, чим ти відрізняєшся від Інших?


 

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,343sec