Поділ і відтворення клітин

Тема: Поділ і відтворення клітин.

Мета: продовжувати формувати знання в учнів про структурну і функціональну одиницю живого – клітину, сформувати знання про життєвий цикл клітин.

Методи та форми роботи: словесні, наочні, елементи інтерактивних технологій.

Терміни та поняття: амітоз, ендомітоз, мітоз, мейоз,брунькування, множинний поділ, клітинний цикл.

Обладнання:таблиці, схеми.

Хід заняття

І.       Організаційний момент.

Психологічний тренінг: “Працюємо разом-досягнемо більше тому,що …”

ІІ.      Актуалізація опорних знань.

Вправа «Ти-мені, я-тобі»

Учитель ставить питання по попередній темі, називаючи учня, що відповідатиме. Учень який відповідав, має право поставити запитання і назвати того, хто відповідатиме на нього. Вправа триває до тих пір , поки не будуть повторені основні ключові питання попередньої теми.

ІІІ.    Мотивація навчальної діяльності.

Згадайте мудрий афоризм: « Молодість – то скарб, що містить усе». І справді, цієї пори в руках людини її майбутнє. Які ідеали оберете, якими знаннями, силою, здоров’ям запасетеся, настільки загартуєте волю – таким буде ваше подальше життя. Відомо ж бо достеменно: хирлявому недоступні вершини в труді, слабкодухому не здійснити подвигу, людині з обмеженим інтелектом не звідати переваг дивовижної епохи сучасності.

Саме на сьогоднішньому уроці ми з вами познайомимось із тим, від чого залежить забезпечення точної передачі спадкової інформації, їх причини.

ІV.    Повідомлення теми і мети уроку.

  1. IV.           Надання необхідної інформації.

Вступне слово вчителя про поділ клітини, як сукупність процесів, завдяки яким з однієї материнської утворюється дві або більше дочірніх клітин.

Дальше розповідь вчителя можна продовжувати за таким планом:

1.Поділ клітин є біологічною основою життя.

2.Бінарний поділ у прокаріотів.

3.Типи поділу клітин у еукаріотичних організмів.

а) мітотичний поділ

б) мейотичний поділ

в) брунькування

г) множинний поділ-шизогонія

4.Інтерактивна вправа «Пошук інформації». Учні працюють в МТГ. Для груп розробляються питання відповіді на які можуть знайти в підручнику, в додатковій літературі, на слайді комп’ютера. Наприклад:

1.В яких організмах зустрічається брунькування та шизогонія?

2.Що таке амітоз?

3.Які особливості характерні для ендомітозу?

VІ.    Рефлексія.

Здійснюється згідно запитань параграфа в кінці підручника.

VІІ.   Підсумок уроку.

VІІІ. Домашнє завдання.   Опрацювати матеріал в підручнику.

завантаження...
WordPress: 22.85MB | MySQL:26 | 0,314sec