Почуття власної гідності

Тема: Почуття власної гідності

Мета: поглиблення процесів саморозкриття та самооцінки; розвивати вміння створення адекватного психологічного клімату в класі, позитивне налаштування, підтримання гарного настрою. Пізнання себе за допомогою групи.

 

Хід заняття

 

 1. Вправа «Мистецтво компліменту».

Мета: підвищення самооцінки учасників групи.

Комплімент — люб’язне зауваження на чиюсь адресу, похвала. Але це не лестощі й не глузування. Найчастіше люди роблять компліменти, зважаючи на зовнішність, ділові якості, риси характеру тощо. Робіть компліменти щиро, не забувайте про теплу інтонацію та привітний погляд. Говорімо один одному компліменти!


Почати можна так:

 1. Як вам удається…
 2. Я раніше не знав, що ви…
 3. Чи знаєш ти, що…
 4. У тебе…
 5. Я чув…
 6. Видно, що ти…
 7. Ти завжди…
 8. Я любуюся тобою щоразу, коли ти…
 9. Де тільки ти навчився…
 10. Із задоволенням повчилася б у тебе…
 11. Я б хотів так, як ти…

 

 1. Вправа «Допоможи виправитися».

Мета: самоаналіз якостей людини й самовиховання.

 • Напишіть на аркуші принаймні три якості, які варто було б
  виправити.
 • Тепер кожному учасникові групи скажемо, які якості в ньому
  нам не дуже подобаються і які хотілося б, щоб виправили.
  • А тепер порівняємо результати та обговоримо їх.

  Вправа має бути виконана в досить м’якій формі, щоб не образити жодного з учасників групи, щоб у кожного школяра виникло бажання виправити свої вади і стати кращим.

   

   

   

 1. Рухлива гра «Жучок».

  Мета: діагностика ієрархії групових взаємин і рівня самооцінки; розвиток стриманості, самоконтролю.

Школярі вишикувалися, утворивши невелике півколо. У центрі, спиною до інших учасників, стоїть ведучий, обхопивши руками свої плечі й виставивши одну руку долонею в бік учасників. Хтось із учнів торкається долоні ведучого, який повертається й намагається відгадати (за невербальними ознаками: міміка обличчя, рухи, жести тощо), хто доторкнувся до його руки. Якщо ведучий угадав, той, хто торкався його руки, стає ведучим.

Психолог звертає увагу школярів і ведучого на невербальні ознаки, що можуть видати людину, яка доторкнулася до руки ведучого. Людина може бути надто напруженою або, навпаки, робити вигляд, що їй усе байдуже.

Гра також допомагає діагностувати ієрархію групових взаємин і рівень самооцінки: так, лідери щоразу прагнуть доторкнутися до долоні ведучого; школярі з низькою самооцінкою торкаються до ведучого або надто рідко, або взагалі не торкаються. Гра також сприяє розвиткові стриманості, виробленню самоконтролю в підлітків.

 

 

 1. Вправа «Найкращий, най-най…».


  Кожна людина — унікальна особистість. У чомусь вона абсолютно
  незрівнянна і поза будь-якою конкуренцією. Але саме через те, що не всі
  це бачать, людина може бути незадоволена тим, як оточення до неї ставиться. Давайте це виправимо. Нехай всередині кожної команди учасники розкажуть про свої позитивні якості, за допомогою яких вони можуть по змагатися з іншими.

  Отже, подумайте і всі по черзі всередині команди розкажіть про свої позитивні якості та підтвердіть їх фактами. На підготовку відводиться одна хвилина. А тепер просимо вас розповісти про свої позитивні якості з фактами, які їх підтверджують. Будь ласка. Закінчуємо.

  А зараз підведемо підсумки і в середині кожної команди виділимо найкращого, най-най…, виходячи з тих показників, які тут обговорювалися. Наприклад, найвищий, найвеселіший, найкмітливіший тощо. Просимо вас. Закінчуємо. Тепер нам залишається визначити найкращого з усіх команд. Давайте організуємо конкурси найкращих. Наприклад, найвеселіших чи найкмітливіших із тих, хто присутній зараз. На підготовку та організацію конкурсу відводиться 1 хвилина. На закінчення аплодуємо найкращим.

   

   

   

   

   

  1. Вправа “Доброзичливе послання “.

  Попросіть дітей написати доброзичливе послання кожному учню в групі. Уточніть, що це послання може містити комплімент, яке-небудь побажання або подяку. Попросіть дітей пригадати про їх взаємодію один з одним на ваших заняттях, пригадати приємні моменти спілкування.

   

   

  1. Обговорення заняття.
завантаження...
WordPress: 22.89MB | MySQL:26 | 0,320sec