План-конспект заняття для учнів 6 класу: Подорож у Країну Спілкування

Тема: Подорож у Країну Спілкування.

Мета: продовжити знайомство з власною особистістю, засвоїти поняття “спілкування”, розвивати комунікативні навички учнів, навчити :слухати один одного, акцентувати увагу на позитивних почуттях, розвивати взаєморозуміння, мислення, логіку.

Обладнання: зошит, кольорові олівці, музичні записи.

Хід заняття

. Оргмоменпи

Вправа “Струм”.

Мета: розвивати навички групової взаємодії.

Учасники стають у коло, беруться за руки й усмішкою вітають сусідів” праворуч і ліворуч, передаючи “струм”, стикаючи руки один одному.

І. Мотивація навчальної діяльності

її. Повідомлення теми, мети заняття.

V. Засвоєння навчального матеріалу робота з теми.

Слово психолога. Людина — істота соціальна, вона живе в оточенні юдей, кожен день спілкується з оточуючими: батьками, родичами, однолітками … Люди, які оточують нас, різні. Одні подобаються нам, іші не дуже подобаються. Але ми спілкуємось і з тими, і з іншими, намагаємося налагоджувати стосунки з усіма.

Мозковий штурм.

Спілкування – це розуміння, бесіда, уміння вислухати, ввічливість, доброта.

Учні записують визначення.

Робота в групах.

Мета: з’ясувати рівень обізнаності учнів із факторами, які заважають спілкуванню, та чинниками, які сприяють плідному спілкуванню, розвивати навички групової взаємодії.

Учасники розбиваються на дві групи. Завдання І групи – написати фактори, які заважають спілкуванню. Завдання П групи – написати фактори, які сприяють плідному спілкуванню. Потім учасники коментують фактори.

Медитаційна вправа “Країна спілкування”.

Мета: психологічне розвантаження учнів, розвиток мислення, фантазії, уяви.

Учасники займають зручне положення, звучить музика, вони уявляють Країну Спілкування. По закінченню вправи діляться враженнями щодо уявленого.

Примітка. Ця вправа ще й діагностична. Потрібно звернути увагу на уявну картину та кольори, якими розфарбовується оточуючий світ. Домінування темних кольорів, чорного, говорить про проблеми у спілкуванні.

Вправа “Скарбничка прийомів гарного спілкування”.

Учні записують на аркушах правила спілкування та вкидають у горбинку. Потім дістають аркуші із скарбнички й коментують. Психолог підсумовує матеріал “Порадами гарного співрозмовника”.

Тематичний малюнок “Країна Спілкування”. Учні малюють Країну Спілкування, яку вони собі уявили. Потім показують малюнок і розповідають про уявну країну (за бажанням).

завантаження...
WordPress: 22.88MB | MySQL:26 | 0,313sec