План-конспект уроку на тему: Зроби канікули цікавими. Єста Кнутсон «Пригоди Пелле Безхвостого»

Тема. Зроби канікули цікавими. Єста Кнутсон «Пригоди Пелле Безхвостого».

Мета: дати початкове уявлення про автора твору, вчити дітей змістовно відпочивати, зацікавити до читання даного твору під час канікул, вдосконалювати техніку читання, уміння переказувати, відтворювати послідовність подій, добирати заголовки, ставити запитання і давати відповіді.


Обладнання: підручники, зошити (ст. 32-33)

Хід заняття

І. Організація класу

ІІ. . Повідомлення теми і мети заняття

– Наближається чудова улюблена пора всіх учнів – канікули. Чим ви будете займатись в цей час?

– На вас знову чекатимуть нові захоплюючі пригодницькі історії. Про кого? Дізнаєтесь трішки згодом. На занятті ми розпочнемо читати казку, а інші пригоди маленьких героїв ви зможете дочитати на канікулах.


ІІІ . Знайомство з творчістю Єста Кнутсон

1.Розповідь вчителя про автора (матеріал підручника)

2. Тести «Перевір себе» ( на уміння уважно слухати)(В зошиті , з. 1)

1. Єста Кнутсон – письменник:

А) Данії, б) Швеції, в) Англії.

2. В дитинстві Єста захоплювався:

А) іграми, б) музикою, в) книгами.

3. Єста працював :


А) журналістом, б) казкарем, в) музикантом.

4. Головний герой пригодницьких книг:

А) віслюк, б) ведмедик, в) кошеня.

5. Кнутсона діти називали:

А) дідусем Єста, б) дядько Єста, в) татусь Єста.


ІV. Робота над 1 розділом « Пригоди Пелле Безхвостого»

  1. Читання тексту вголос вчителем, окремими учнями з одночасним тлумаченням незрозумілих слів.
  2. Відповіді на запитання після тексту.
  3. Словникова робота

В зошиті :

А) Завдання 2:

– Прочитайте слова. Поясніть значення слів 1 колонки.

– Зі слів 2 колонки виберіть, що характеризують Пелле. Доведіть свою думку.

Б) Завдання 3.

– Замініть вислови одним словом, зєднайте стрілочками.

  1. Поділ тексту на частини і добір до них заголовків. (з. 4)

1. Безхвостий котик.

2. Дошкуляння довколишніх котів.

3. Подорож в машині.

4. Котик в родині водія.

5. Гра «Запитання-відповідь» : один учень ставить запитання , інший – відповідає.

V. Робота над 2 розділом «Пелле безхвостий надибує лисицю»

1. Читання 1-ї частини вголос учнями ланцюжком, 2-ї – самостійно пошепки.

2. Відповіді на запитання після тексту.


VІ. Робота над 3 розділом «Пелле гасить пожежу й отримує медаль».

– Вчимось переказувати.

1. Робота над 1 частиною

А) читання напівголосно, самостійно

Б) Словникова робота

Нишпорили – шукали

Втелентує – щось витворить

Шкодливий – той, хто робить збитки

В) переказ

2. Робота над 2 частиною

А) читання пошепки

Б) Словникова робота. Які слова незрозумілі?

В) переказ.

3. Аналогічно робота над 3 частиною.

Відповіді на запитання після розділу.

Добір назв до кожної частини (з. 5 )

4. Гра «Хто найуважніший» ( з. 6-7 в зошиті)

VІІ. Завдання на канікули.

– Чи сподобались вам пригоди маленького котика? Кому цікаво, що далі трапилось із безхвостиком? Погляньте у підручнику, скільки є ще розділів? Які вони мають назви? Отже, нові пригоди Пелле вас чекають на канікулах. Спершу прочитайте розділ, потім спробуйте дати відповіді на запитання, якщо будуть незрозумілі слова – попросіть допомоги у батьків. Спробуйте виконати цікаві завдання після твору. А ще прочитаєте цікаву інформацію про кішок. На 1 занятті після канікул ви поділитесь своїми враженнями від прочитаних пригод.

VІІІ. Підсумок заняття

Перевірка прочитаного

  • Який розділ вам сподобався найбільше? Чому?
  • Як ви зрозуміли вислови: не перепало на горіхи ( не наказали), лишили напризволяще ( на самоті).
  • Може хтось із вас спробував складати великодні віршики? Прочитайте їх нам.
  • Що цікавого ви дізнались про кішок?
  • Хто з вас пофантазував і написав, що сталося б із Пелле, якби дядько Карлсон не прочитав оголошення в газеті?
завантаження...
WordPress: 22.91MB | MySQL:26 | 0,314sec