План-конспект уроку на тему: Вчений кіт (Італійська народна казка)

Тема.
Вчений кіт (Італійська народна казка)

Мета: продовжувати формувати в учнів особливості побудови казки (зачин, кінцівка, повтори); вміти визначати головних героїв казки; вчити визначати схожі сюжети в казках різних народів; розвивати зв»язне мовлення, навички виразного читання; виховувати правильну поведінку людини у взаєминах з природою, любов до природи.

Обладнання: Карта Європи, зашифрований лабіринт, прислів»я.

Хід заняття

І. Організаційна частина.

        Вже урок нам дав сигнал –

        Працювати час настав.

        Тож і ми часу не гаймо –

        Працювати починаймо.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  • Сьогодні ми з вами продовжуємо подорож країнами Європи, а країна з народом якої ми познайомимося зашифрована у цьому рядку.

каізкитнааролдівіЄврояпи

– Закресліть фразу казки народів Європи і в вас залишиться ключове слово.(Італія)

1. Робота з деформованим текстом.

                            л і я І т а

ліяІта лабу і зашалисяєть тромцен ннятяжі ритустів зі сьовго тусві. Це і вечезлина блічез ричістоних паним’ятків, і неторповна артухітекра, і плете ремо і жіпля.

(Діти читають про Італію. Хто з дітей перший

справиться, читає всім учням повідомлення.

На карті показую де знаходиться країна і

вивішую прапор Італії.)

  1. Гра «Лабіринт». Зошит (с.14-15 )
  • Назва нашої казки зашифрована у лабіринті, прочитайте її.

        і

    ч        (Вчений кіт)

    и    е    т    

    й    

    в    н     к

– Чи здогадалися ви, яка назва нашої казки?


4. Підготовчі вправи до читання.

    а) Учитель працює зі складами – блискавками.

        Ша ми на про ба ста тра ву ше за су ча ян фу ві лор тир мил сил

    б) Робота зі скоромовкою.

        Дві лисички біля річки умивали свої личка,

        Ці лисички – чепурушки мили лапки, мили вушка,

        Потім хвостики помили і на сонечку сушили.

5. Робота над текстом.

    – Прочитайте назву казки. Як ви гадаєте, про що в ній піде мова?

    – Перевіримо.

    Читання 4 абзаців.

  • Чи справдилися наші передбачення?
  • Розгляньте малюнок і спробуйте уявити, що буде далі.

Читання казки до кінцівки.

  • Які з наших передбачень справдилися?
  • Що ж відбудеться, на вашу думку, на пишному столі?

Читання кінцівки казки.

  • Чи справдилися наші передбачення?

6. Технологія «Мікрофон».

– Чи сподобався вам принц? Які риси характеру він мав?

– Чи природньою була поведінка кота? Чим він вразив гостей?

– Як кіт осоромив принца?

– У чому сила природи? Чому слід залишатися самим собою?

– Від чого застерігає казка?

7. «Довідкове бюро»

– Наше «Довідкове бюро» підготувало повідомлення про кішок з рубрики «Цікаво знати».

ІІІ. Читання казки учнями (ігрова форма)

  • в парах «Вовки – зайці»;
  • «Ланцюжком»;
  • «Мисливець і зайці».

ІV. Підсумок заняття.

  • Прочитайте прислів»я. Чи підходить воно до нашої казки?

 

Щ 

е 

г 

к 

о 

л 

ь 

а 

д 

с 

т 

о 

ш 

л 

и 

т 

і 

ш 

з 

и 

о 

а 

б 

ь 

а 

т 

а, 

б 

е 

н 

р 

в 

  

і 

л 

д 

и 

т 

о 

в 

і 

а 

х 

  

 

 

 

 

 

 

  • Пам»ятайте, що всі тварини підвласні методам природа. Хоч як би ви не старалися з тварини зробити артиста, вона всеодно залишається з повадками тварини. Піклуйтеся про них, дбайте, любіть, але не знущайтеся з них.
  • Що нового ви дізналися на уроці? Що корисного взяли з уроку?
  • В яке місто Європи хотіли б ви поїхати на екскурсію?

V. Домашнє завдання.

– Навчитися з інтонацією читати казку «Вчений кіт»;

    – Подумати, пригадати історію з участю вашого кота;

    – Додаткове читання: «Загублений гаманець» (португ.)

                 «Як не вберегли звірі своїх таємниць» (франц.)

завантаження...
WordPress: 22.86MB | MySQL:26 | 0,641sec