План-конспект уроку на тему: Сторінками улюблених казок

Тема.
Сторінками улюблених казок.

Мета: розвивати вміння відтворювати зміст прочитаного; виховувати інтерес і любов до казок інших народів; викликати бажання творити добро, бути людяним, сміливим.

Обладнання: виставка книг «Казкове царство»;

Хід заняття

І. Організаційна частина.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  • Вступна бесіда.
  • Сьогодні в нас заняття не просте, ми з вами помандруємо в дивовижну країну. Ми з нею нерозлучні в дитинстві, але й дорослими не забуваємо про неї. Бо мудрість, доброта й краса її невичерпні. Отже, ми мандруємо до країни Казок.
  • Технологія «Гронування»
  • Які асоціації виникають у вас, коли ви чуєте слово казка?

    (Посередині дошки слово казка і записую слова або фрази, які виникають у дітей.)

        

     

     

     

     

 

 

  • Які казки ми з вами читали на минулих уроках? (народів Європи)
  • Зверніть увагу на виставку книг «Казкове царство». Всі казки не можливо вмістити в одній виставці, тому є казки, яких ви тут не побачите. А які це казки, ви дізнаєтесь, пригадавши уривки з них.

3. Повторення вивченого матеріалу. Зошит (с.18-19 )

а. … Цуценя підросло і вже гарчало на старого пса. Зле та ненависне, воно боялося залишитись голодним. Якось те цуценя потерлось чабанові об ноги, облесливо вигнуло дугою спину та й каже…(Чабанський пес, молдавська народна казка)

б. … Другого дня всі зібралися в палаці. Там було наготовлено пишного стола. (Вчений кіт, італійська народна казка)

в. … Коли ж він бував у доброму гуморі — на щастя, це траплялося частіше, — то поки служниці спали, він підмітав за них у всіх кімнатах, чистив одяг, вигортав з коминка попіл і розводив вогонь, прибирав на кухні… (Малюк брауні, англійська народна казка)

  • Отже, ми пригадали, казки яких народів ми читали, але не тільки ці народи складали казки. Ми помандруємо і в інші країни Європи.

ІІІ. Застосовування знань учнів.

  1. Робота в групах
  • Ваше завдання відгадати з якої казки цей фрагмент?

(Клас ділиться на групи по 4-6 дітей. В кожної групи є конверт з фрагментами казок «Для додаткового читання». Яка група швидко справилася показує малюнок і каже назву казки)


        

 

 

 

 

 

«Лисичка сестричка і Сірий вовк» «Лисиця та Яструб» «Кіт у чоботях»

Російська народна казка Шотландська народна Німецька народна

казка казка

    


        
 

 

    
 

 

 

«Ялини – балакухи» «Загублений гаманець» «Як звірі не вберегли

                                            таємниць»

Фінська народна казка Португальська народна казка Французька народна

    казка

  1. Гра «Вилучи зайве». Робота в групах.
  • Чи цікаво вам дізнатися, які народи склали ці казки? (відповіді учнів)
  • Яка країна склала ту чи іншу казку ви пригадаєте погравши в гру «Вилучи зайве».

Умови гри: вибирається назва казки і народ, який її склав. Зашифровується у одну фразу. Групи дітей повинні вилучити назву казки і прочитати країну з якої вона прийшла, записати їх на аркуші паперу.

Наприклад:
    ФЯКЗВІРРІНЕАВБЕНРЕГЦЛИТІАЄМЯНИЦЬ;

            НКІТІУЧОМБОЕЧТЧЯИНХА;

            ПЗАГУБОРЛЕТУННІИЛІЙГАЯМАНЕЦЬ;

            ЯЛИФНИІБАЛАНКУИХИ;

            ЛИСИОЦЯТЛТААНЯСДІТРУБЯ;

            ЛИСИЧРКАСЕСТОРИЧКАСТАСІРИЙІВОВЯК.

  1. Бесіда. Робота з картою Європи.
  • Ви правильно розшифрували всі слова і знайшли країни. Де ж знаходяться вони на карті Європи. (вчитель показує в тій частині Європи де є ця країна, вішає прапори держав)

Франція, Португалія, Фіни, Шотландія, Німеччина, Росія.

  1. Фізкультхвилинка.

ІV. Гра «Добре і погане»

А зараз ми з вами, граючись у гру «Добре і погане», з»ясуємо, якими ж були герої наших казок. Хто сподобався вам найбільше і які вчинки ви засуджуєте.


  • Отже, що у прочитаних казках засуджується, а про що говориться з добром?
  • Якою на вашу думку повинна бути людина?

V. Гра «Коло бажань».

– Продовжте думку:

• якби я була феєю, то …

• якби я була казкою, то …

• з якою твариною я б порівняла себе …

VІ. Підсумок заняття.

  • Отже, дорогі діти, ми дійшли висновку, якими ми повинні бути щоб казка жила серед нас, щоб ми жили у казці. І яким буде ваше життя, залежить саме від вас. Тож намагайтеся вправно все вивчати, щоб життя ваше було казковим.

VІІ. Домашнє завдання.

  • Написати коротеньку розповідь «Яким я бачу своє майбутнє».
завантаження...
WordPress: 22.79MB | MySQL:26 | 0,329sec