План-конспект уроку на тему: Спиридон Вангелі «Проліски»

Тема: Спиридон Вангелі «Проліски»

Мета: ознайомити з жанром – оповідання, вчити визначати в творі головні події, вдосконалювати читацькі уміння,

розвивати вміння аналізувати і синтезувати, ставити запитання,

виховувати любов, бажання піклуватись про близьких людей.

Обладнання: мікрофон, підручники, анаграма, зошит (с. 38-39)

Хід заняття

І. Організація класу

Вже дзвінок нам дав сигнал – працювати час настав

Тож і ти часу не гай, працювати починай.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

1. Гра «Відгадай» (на уміння розпізнавати різні жанри творів)

Вчитель зачитує уривки творів, діти називають, який це жанр і доводять свою думку».

  • Свої сухарі добріші від чужих пирогів. (Прислів’я)
  • У воді родиться, а води боїться. (Загадка)
  • Лю-лі, лю-лі, соколя, спи-засни , моє дитя. (Колискова)
  • Пальчик, пальчик, де ти був?

    Я з цим братом в ліс ходив,

    А з цим братом борщ варив,

    З цим я кашки скуштував,

    А з найбільшим заспівав, заспівав. (Забавлянка)

    * Сітка-вітка, дуб – дубки, поставали козаки.
    Шабельки- брязь! Вийди, князь! (Лічилка)

    *До двох іграшкових автомобілів прив’язують шнури завдовжки 5—10 метрів, а на їх краї дві палички. За сигналом судді діти починають накручувати шнури на палички, підтягуючи автомобілі. (Гра)

  • -Ой, не їж мене, -заблагав Яструб.- Відпусти мене на волю.(Казка н.)
  • – Бабусю, які у тебе великі руки!

    – А це, щоб міцніше тебе обнімати! (Літературна казка)

2. Повідомлення теми і мети заняття

– Сьогодні ми познайомимось із ще одним жанром, а заняття пройде у вигляді інтерв’ю. Чи відомо вам , що означає це слово? (Інтерв’ю – опитування людини по певній темі, яке проводиться журналістом з метою публікації або показу в ЗМІ. Інтерв’ю дозволяє зібрати інформацію, яка цікавить. ) Дозвольте спершу мені бути в ролі журналіста і брати у вас інтерв’ю, а потім спробуєте ви.

ІІІ. Робота над новим матеріалом.

1. Ознайомлення з жанром твору.

* Розгадайте анаграму : віодапоння (оповідання) – завд.1 в зошиті

* розповідь про жанр ( з підручника)

* Інтерв’ю (бере вчитель): твори якого жанру будемо читати у цьому розділі? Про що розповідається у оповіданні? Чим оповідання відрізняються від віршів? Від казок? Від чийого імені часто ведеться розповідь? Хто автори оповідань?

* Чи зрозуміли ви як брати інтерв’ю? Що для цього треба робити? (Ставити запитання по темі)

2.Відомості про автора, про країну. Презентація книги.

Висловлення припущення : чому текст має таку назву.

3.Слухання казки смисловими блоками
, словникова робота , відповіді на запитання після тексту) після кожного, складання плану ( в зошитах)

1. Гроші в кишені

2. Думки про подарунки.

3. У крамниці.

4. Вибір подарунка.

5. Винахідливий вчинок.

6. Найкращий подарунок

– Чи справдились наші припущення? Які дійові особи?

4. Робота в зошитах – завд. 3 : які подарунки ви б вибрали для своїх мам?

5. Читання учнями тексту.

А) ланцюжком по 1 реченню,

Б) парами

В) напівголосно

Г) пошепки

6. Робота над текстом.

А) Гра «Інтерв’ю» (в зошиті – завд. 4) : уявіть, що ви – журналіст і берете інтерв’ю у:

* автора твору;

* Гугуце;

* дитини, яка прочитала оповідання.

Б) Вибіркове читання.

В) Гра «Намалюємо мультфільм»( в зошиті-завд.5) : які малюнки можна намалювати до цього оповідання, щоб той, хто не читав її, зрозумів, про що в ній ідеться.

ІV. Закріплення вивченого


1. Завд. 6 в зошиті – закінчи речення.

V. Підсумок заняття

– У якій країні ми сьогодні побували?

– Що вам запам’яталось про Вангелі?

– З яким автором познайомились?

– Хто головний герой його оповідань? Чим він вам сподобався?

– Усі, кому сподобався цей кумедний, добрий хлопчик, можуть прочитати ще оповідання «Пісенька» про нові пригоди Гугуце.

завантаження...
WordPress: 22.88MB | MySQL:26 | 0,541sec