План-конспект уроку на тему: Підсумковий урок

Тема. Підсумковий урок.

Мета: збагатити і певною мірою систематизувати розрізнені знання і враження від прочитаних творів; вчити швидко орієнтуватися, аналізувати і виділяти головне, робити висновки; розвивати навички свідомого, правильного читання; виховувати прагнення здобувати нові знання.

Обладнання: ілюстрації до казок, дидактичний матеріал, велика ромашка.

Хід заняття

І.Організаційна частина.

– Сьогодні у нас заняття не звичайне, заняття подорож по казковій країні, де ми зустрінемося з героями літературних казок країн Європи.

Чарівний світ казок усіх вітає.

Дарує він радість, сміх.

Там диво-дивнеє усіх зустрічає

І нам приносить сотні втіх.

Герої там живуть веселі

Міцна, мов камінь, дружба,

Чарівники дотепні і умілі,

А лицарі хоробрі й мужні.

Дружіть із казкою малята,

І між собою теж дружіть.

Бо з друзями завжди цікаво.

І веселіше в світі жить.

ІІ. Гра «Впізнай казку». Зошит (с.36)

…Дивиться — перед ним стоїть фея, в руках у неї звиваються сліпучі блискавки, а в очах палає справжній вогонь. Затремтів наш лісоруб від жаху, упав на коліна і став пробачення благати. (Химерні бажання)

    …Рівно опівночі в кімнаті заявилися гномики. Сіли за шевський стіл, взяли своїми малесенькими пальчиками шкіряні заготовки й почали шити. (Маленькі помічники)

    …Шахраї поставили два ткацькі верстати і, хоч вони були порожні, удали, ніби тчуть. (Нове вбрання короля)

…Але не лише мурахи готувалися до зустрічі зими. Цим були зайняті всі жуки, павуки, кузьки, комашки — а їх на світі 94 квінтильйони 18 квадрильйонів

400 трильйонів 520 мільярдів 880 мільйонів 954 тисячі 369! (Сонячний промінь у листопаді)

…Якось бідоласі так припекло, що він мусив піти до свого багатого брата та шматок хліби просити. Але вернувся від нього з порожніми руками. (Володар часу)


У лиху годину вимовив ті слова батько, сталося диво: сини в ту ж мить обернулись кротами і зникли під землею. (Сорок братів та їхня сестричка)

… —Буль-буль-буль! — і пірнула на дно. Тільки її й бачили. (Знамените каченя Тім)

ІІІ. Гра «Розминка». Зошит (с.36)

    Кожній групі дається набір карток. Потрібно швидко та правильно розкласти картки: напроти автора – написану ним казку.

Шарль Перро

Нове вбрання короля

Якоб та Вільгельм Грімм

Химерні бажання

Ганс Крістіан Андерсен

Знамените каченя Тім

Захаріас Топеліус

Сонячний промінь у листопаді

Божена Нємцова

Маленькі помічники

Ангел Каралійче

Володар часу

Енід Мері Блайтон

Сорок братів та їхня сестричка

ІV. Гра «Ромашка». Зошит (с.36)

    На дошці прикріплена велика ромашка, Бажаючі учні по черзі відривають пелюстку і дають відповіді на питання. Завдання з рубрики «Для тих, хто любить читати».

    Запитання написані на пелюстках ромашки.

  1. Яка казка закінчується весіллям? (Адальминена перлина)
  2. Хто був протилежністю Марійці? (Іванка «Іванка і Марійка»)
  3. Хто такий Чорниш? (котеня з казки «Знамените каченя Тім»)
  4. Хто був за професією Радош? (ювелірним майстром «Мудрий золотар»)
  5. У якій казці зустрічаються іграшки? (Свиня-скарбничка)

V. Гра «До якої казки малюнки?». Зошит (с.37)

    

    «Адальминена перлина»    

    Ц. Топеліус

        
 

«Червона шапочка»

Ш. Перро

 

    «Мудрий золотар»

    Божена Нємцова

 

     «Знамените качення Тім»

     Енід Мері Блайтон

 

    «Свиня-скарбничка»

    Г.Х.Андерсен

 

    «Маленькі помічники»

Якоб та Вільгельм Грімм

    

«Володар часу»

        Божена Нємцова

     «Розумна дочка селянська»

     Якоб та Вільгельм Грімм

VІ. Гра «Пантоміма»

Дітям потрібно показати казкову пантоміму. А решта учнів повинні назвати запропоновану казку.

VІІ. Гра «Бюро знахідок». Зошит (с.37)

    – Діти, досить часто на ярмарку губляться різноманітні речі. Тому ми з вами зараз знаходимось біля Бюро знахідок. Давайте розглянемо загублені предмети і повернемо їх власникам.

    Шапочка червоного кольору (Червона шапочка)

    Сорок яблук (Сестричка)

    Кошик з ковбасою (Куховарка)

    Маленькі штанці та ковпачки (Гноми)

    Прозорий одяг (Король)

    Копійки (Свині-скарбничці)

    Перлина (королівні Адальмині)

    Різні золоті речі (Рокашу та його дружині)

VІІІ. Підсумок заняття.

    Молодці, ви гарно сьогодні працювали., Надіюся, що будете мати в житті добре серце. Завжди, тому хто потребує допомоги, прийдете на виручку.

завантаження...
WordPress: 22.86MB | MySQL:26 | 0,319sec