План-конспект уроку на тему: Корній Чуковський «Мийдодір»

Тема. Корній Чуковський «Мийдодір».

Мета: ознайомити учнів з життям та творчістю відомого російського письменника Корнія Чуковського, викликати інтерес до його творів; розвивати навички виразного читання; виховувати любов до здорового способу життя, засуджувати лінощі і неохайність.

Обладнання: портрет К. Чуковського, підручники, малюнки.

Хід заняття

І. Емоційний настрій заняття.

В школі справу хоч яку

Починаю по дзвінку.

Тож хвилини не втрачаємо

Все нове запам’ятаємо.

  • Діти, сьогодні ми з вами вирушаємо у подорож. Але нам потрібно вибрати вид транспорту, на якому ми будемо подорожувати. А допоможе нам у цьому загадка.

    Полотно, а не доріжка,

    Кінь біжить – стоніжка.

    Кінь біжить,

    Земля дрижить,

    Із носа дим валить. (Потяг)

    • Отже, транспорт вибрали, вирушаймо. Що потрібно взяти в дорогу, щоб час минув швидко, але з користю для пасажирів ? (Настрій, упевненість, кмітливість, розум).

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  • Перша станція, до якої наближається наш потяг, називається «Розминка».
  • На станції головний дід Буквоїд. Ось погляньте, що він накоїв.

«Му . а Цоко . уха»

«Ай . олить»

«Федо . ине го . е»

«Мий . одір»

  • Поставимо букви на місце.

До якого жанру належать твори, які ми щойно прочитали ? (Казки).

  • Які казки ми читали ? (Народні, літературні)
  • А чому їх так називають ?

ІІІ. Повідомлення теми заняття.

Сьогодні на занятті ми ознайомимося з творчістю російського письменника К. Чуковського і його казкою «Мийдодір», а також розвиватимемо навички виразного читання.

Станція «Літературна».

1. Розповідь учителя про творчість письменника К. Чуковського.

2. Виразне читання казки вчителем.

– Чому від хлопчика утекли всі речі?

ІV. Фізкультхвилинка.

3. Читання учнями казки «ланцюжком».

Аналіз змісту з елементами вибіркового читання.

  • Як соромив хлопчика умивальник ?
  • Що зробив замазура ?
  • Чи змінили своє ставлення до хлопчика речі ?
  • Що прославляє ця казка ?
  • Чому так важливо дотримуватись чистоти ?

    Станція «Бажань»

    Гра «Мікрофон»

    Розкажіть, як ви дбаєте про своє здоров’я.

V. Підсумок заняття.

Станція «Дім».

  • Чи задоволені повернулися додому з подорожі ?
  • На якій станції було найцікавіше ?
завантаження...
WordPress: 22.76MB | MySQL:26 | 0,367sec