План-конспект уроку на тему: Йован Йованович – Змай «Послухаймо, що нам каже півень», «Малий велетень»

Тема. Йован Йованович – Змай «Послухаймо, що нам каже півень», «Малий велетень».

Мета: ознайомити учнів з життям і творчістю відомого сербського письменника Йована Йовановича – Змая, викликати інтерес до його творів; розвивати навички виразного читання; виховувати любов до веселого світу дитинства.

Обладнання: портрет Й.Йовановича – Змая, малюнок півня, підручники.

 

Хід заняття

 

І. Емоційний настрій на заняття.

Пролунав дзвінок,

Починаємо заняття,

Працюватимемо старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім другім класі

Діти – просто молодці.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Розчитування.

а). Скоромовка.

Галка сіла на палку.

Палка вдарила галку.

  • Читати повільно;
  • швидко по рядку;
  • ще швидше;
  • на одному подиху.

б). Гра «Слово – пеньок».

Роса 

Море 

Вода 

Роса 

Море 

Вода 

Коса 

Море 

Сода 

Роса 

Горе 

Вода 

в). Читання індивідуальних таблиць – схем.

г). Читання на прискорення.

– Діти, а зараз ми згадаємо девіз нашого заняття:

Хто багато читає,

Той багато знає.

Хто швидко читає,

Той багато зробити встигає.

ІІІ. Повідомлення теми і мети заняття.

Сьогодні на занятті ми ознайомимося з творчістю Йована Йовановича – Змая і його віршами «Послухаймо, що нам каже півень», «Малий велетень», а також розвиватимемо навички швидкого читання.

  1. Розповідь про творчість Йована Йовановича – Змая.
  2. Виразне читання вірша «Послухаймо, що нам каже півень».
  3. Бесіда за змістом прочитаного.
  • Чому півень такий гарний ?
  • На вашу думку, що потрібно для краси ?
  • Чому і як треба берегти своє здоров’я ?
  1. Робота над ілюстрацією до вірша.
  • Коли саме відбувалися події, які зображено на малюнку ?

ІV. Фізкультхвилинка.

  1. Читання вірша «Малий велетень».
  2. Аналіз прочитаного.
  • Доведіть, що цей вірш – гумористичний.
  • Чим вам подобається герой вірша ?

V. Узагальнення і систематизація знань.

– Висловіть своє ставлення до прочитаного.

– Що вам сподобалось у віршах ?

– Чому ? Що не сподобалось ?

– Чого вчать ці вірші ?

VІ. Підсумок заняття.

  • З творчістю якого поета ми ознайомилися ?
  • Чи виникло бажання прочитати незнайомі вірші Йована Йовановича – Змая?
завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,538sec