План-конспект уроку на тему: Джозеф Редьярд Кіплінг “Слоненя”

Тема. Джозеф Редьярд Кіплінг “Слоненя”.

Мета: дати короткі відомості про життя і творчість англійського письменника Д.Р.Кіплінга, викликати інтерес до його творів, розвивати навички виразного читання; вміти послідовно переказувати, оцінювати вчинки персонажів; виховувати любов до природи, спостережливість, допитливість.

Обладнання: портрет Д.Р.Кіплінга, малюнки слона, жирафи, страуса, крокодила, павіана, гіпопотама, карта, ілюстрації природи Африки.

 

Хід заняття

І. Актуалізація опорних знань.

Затишно дітям в пазусі казок.

Отак би й слухав про царя Салтана

або про те, як весело козак

обманював турецького султана.

Про карих коней з полуменем грив,

про чаклуна, що все на світі може.

І хто б там що кому не говорив,

а згине зло і правда переможе !…


Ліна Костенко

– І дорослі й діти хочуть вірити в диво, в те, що добро перемагає зло, і все буде гаразд.

II. Повідомлення теми і мети заняття.

– Чи легко бути письменником? Чи задумувались ви коли-небудь, як люди стають письменниками?

– Що може бути поштовхом, щоб у людей розвинувся талант до написання творів?

– Сьогодні ми з вами ознайомимося з творчістю Д.Р.Кіплінга і опрацюємо його казку “Слоненя”.

1. Розповідь вчителя про творчість Д.Р. Кіплінга.

2. Виразне читання казки вчителем.

3. Словникова робота.

Прочитати слова правильно і швидко “луною” за вчителем. (За потреби пояснити значення слів).

Давноминулі, завбільшки, погойдувати, Африка, страусиха, довготелесий, гіпопотам, павіан, жираф, рівнодення.

(На карті показати Африку, ілюстрації з природою цієї країни, малюнки згаданих у творі тварин і птахів).

4. Скласти опис слона за малюнком.

5. Розповідь вчителя про слона за цікавими повідомленнями .

6. Читання твору учнями мовчки.

Під час читання проводиться гра “Губи” (щоб губи під час читання не ворушилися).

– Яким було слоненя?

7. Повторне читання казки “ланцюжком”.
– Де жило слоненя ?

– Що цікавило його?

– Яким воно було?

– Як реагували звірі на його запитання?

– Чому саме так?

– Що йому порадила пташка “Колоколо”? (Прочитати).

ІІІ. Фізкультхвилинка.

8. Вправи на розвиток швидкості читання

а) Гра “Хто швидше ?”

Знайдіть і прочитайте, які прикметники вжив автор до слів:

– Ніс (пухкенький, гарненький).

– Цікавість (невситима).

– Тітка (довгонога).

– Дядько (довготелесий).

– Копито (тверде, міцне),

– Дині (солодкі).

– Ранок (чудовий).

– Свято (весняне).

– Слоненя (цікаве й допитливе).

б) Гра “Чи були такі речення в казці”?

– “Ну, прощавайте! Піду я до великої сірозеленої річки Лімпопо”. (Так).

– “А що крокодил їсть на вечерю?” (Ні).

– “А жило Слоненя в Африці, й цілу Африку воно заповнило своєю невсипущою цікавістю”, (Так).

– Слоненя взяло з собою сто фунтів яблук. (Ні).

9. Стислий переказ казки.

10. Подискутуймо. Чи є користь від цікавості?

IV. Узагальнення й систематизація знань.

– Який епізод казки запам’ятався найбільше?

– Висловіть своє ставлення до прочитаного. Що саме сподобалось в казці? Чому? Що не сподобалось?

– Чого вчить ця казка?

V. Підсумок заняття.

– Як ви ставитесь до вчинків Слоненяти?

– Як на його місці вчинили б ви?

– Що нового відкрили для себе?

Поцікавтеся творчістю Д.Р.Кіплінга. Дочитайте казку до кінця.

завантаження...
WordPress: 22.88MB | MySQL:26 | 0,390sec