План-конспект уроку на тему: Джанні Родарі « Танок усіх діток», « Місяць над Києвом»

Тема. Джанні Родарі « Танок усіх діток», « Місяць над Києвом».

Мета: ознайомити учнів з творчістю Джанні Родарі, розвивати навички виразного читання творів, вміти висловлювати свою думку і аргументувати її;

виховувати глибоку повагу до всіх народів нашої планети, турботу про

щасливе дитинство дітей світу.

Обладнання : портрет Д. Родарі, малюнки міста Києва, підручники.

 

Хід заняття

 

І. Емоційний настрій на заняття.

Добрий день вам, любі діти!

Про Родарі будемо сьогодні говорити.

Про світ печалі і добра,

Що віддзеркалювали очі поета й казкаря.

  • Чи бажаєте ви здійснити екскурсію у світ Родарі? Тож вирушаймо.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  • Екскурсія розпочинається з вулиці, яка називається « Казковий герой».
  • На дошці малюнки казкових персонажів: Цибулліно, Апельсин, Вишенька, Помідор, Джельсоміно, Лимон.
  • Чи знайомі вам ці казкові персонажі?
  • З яких казок вони завітали до нас?

ІІІ. Повідомлення теми і мети заняття.

  • У кожному місті є головна вулиця, її називають « Центральною». На нашій вулиці ми дізнаємося про життя і творчість Джанні Родарі, ознайомимося з віршами « Танок усіх діток», « Місяць над Києвом», вчитимемося висловлювати свою думку щодо прочитаного, збагачуватимемо словниковий запас.
  1. Розповідь про життя і творчість Джанні Родарі.
  2. Виразне читання вірша « Танок усіх діток».

Аналіз змісту з елементами вибіркового читання.

– Для кого поет написав цей вірш ? Відшукайте слова автора про це.

– Доповніть розповідь автора власною.

– Про дітей яких народів знаєте ви ?

– Доведіть, що автор любить дітей.

ІV. Фізкультхвилинка.

  1. Виразне читання вірша « Місяць над Києвом».

Аналіз змісту вірша.

  • Із ким веде розмову автор ?
  • Що його цікавить ?
  • Чи сподобалася вам відповідь місяця ?
  • На вашу думку, чи місяць над Києвом сяє так само, як сяє над Римом ?
  • Яка мудрість міститься в поезії ?

V. Узагальнення і систематизація знань.

– Наступна станція називається « Ігрова».

Гра « Фантазують діти».

Складіть свою уявну розмову з місяцем. Про що б ви його запитали ?

Гра «Мікрофон».

Побували ми з вами на екскурсії. Спробуємо по черзі розказати, які ви знаєте ігри дітей народів світу.

Словесне малювання.

Намалюйте картину перебування Місяця над Києвом.

VІ. Підсумок заняття.

Станція «Дім».

– Чи задоволені повернулися додому з екскурсії ?

  • На якій станції було найцікавіше ?
завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,335sec