Піктограми для космічної експедиції

Тема: Піктограми для космічної експедиції

Мета: ознайомити учнів з піктограмами, малюнковим письмом, з їх створенням, розкрити етапи роботи з фігурами, схемами. Навчити створювати піктограми для космічної експедиції, складати піктографічний лист, уміло використовувати ефект стилізації, розвивати спостережливість та графічні навички учнів, виконувати піктограми однієї серії, художньо оформляти написи різних шрифтів, виховувати любов до малювання, розвивати фантазію.

Тип уроку:урок вивчення нового матеріалу.

Обладнання: підручник, картки, ілюстративний матеріал, альбоми, олівці, таблиці поетапного виконання схеми.

Хід уроку

І. Організація класу, мотивація навчальної діяльності.

 1. Визначення настрою учнів (діти малюють схеми: веселий, сумний, байдужий).
 2. Психологічна хвилинка (діти закривають очі, уявляють себе членами екіпажу космічного корабля «Марс»)
 3. Бесіда:
 • Які ваші враження від подорожі?
 • Що вам уявилося?
 • Що допомагає нам орієнтуватися на космічному кораблі?

  ІІ. Оголошення теми та мети уроку.

  Надання необхідної інформації (короткий конспект основних понять, сьогодні ми з вами спробуємо ознайомитися з піктографією, навчимося стилізовано зображувати об’єкти в однакових кольорах, створювати піктограми і кожен із вас виготовить власну перепустку на космічний корабель, яким ми сьогодні будемо мандрувати )

  Піктограмасьогодні — цестилізованеграфічнезображення, спрощене з метою полегшеннявізуальногосприйняття. Піктограмапосилюєхарактернірисизображуваногообєкта, тому часто стає символом, наприклад: знак, щопозначаєлікарню (червонийхрест), стоянку автотранспорту (літера Р), інформацію (літера І). Відомими символами сьогодення стали, наприклад, веселка, лавровийвінок, тризуб, якіртощо.

  Піктографія — малюнкове письмо. У ньомупоняттяпередаються за допомогоюмалюнків: фігур, схем, спрощенихзображень — піктограм

  ІІІ. Самостійна робота учнів.

 1. Випробовування 1 – «Капітанський місток». На кожному величезному морському лайнері чи космічному кораблі є своєрідний капітанський місток – це пульт управління кораблем. Щоб стати капітаном потрібно мати певні знання, навики, та вправний екіпаж. Отже нам для всі для польоту потрібен капітан. Завдання: за допомогою рисунків, знаків, символів зобразити послання «Я – капітан». На виконання завдання дається три хвилини. Підсумок та визначення між претендентами на ролі капітана корабля.
 2. Випробовування 2 – «Екіпаж».
 • Розгляд ілюстративного матеріалу (Додаток 1.). Завдання: зараз вам необхідно,переглянувши ці ілюстрації, використати їх щоб зобразити центр наукових досліджень, галактичну бібліотеку, космічно оранжерею, медичний пункт, тренажерний зал, кают-компанію, майстерню митців, каюти мешканців. Кому найкраще вдасться виконати якесь завдання, таку посаду буде виконувати на кораблі. Розподіл доручень між членами екіпажу.
 1. Випробовування 3 – «Емблема». Всім членам екіпажу та капітану корабля звернути увагу на те, що піктограми однієї серії, тобто однакової тематики, наприклад спортивні або дорожні знаки, вписуються в певні геометричні фігури: квадрат, круг, трикутник. Вони подібніміж собою за характером стилізаціїзображуванихобєктів та виконані в однаковихкольорах. Зображення на піктограмахсилуетні, щоробитьїхбільшвиразними. Завдання: роздивитись емблеми космічних експедицій та створити емблему для корабля «Марс» (Додаток 2).

  IV. Закріплення вивченого.

  Наш корабель «Марс» з своїм капітаном та екіпажем подолали тисячі кілометрів вглиб відкритого космосу. Але кожен корабель рано чи пізно повинен повернутися на Землю. Для цього нам потрібно здолати три перешкоди, часу обмаль.

  Перешкода 1. Знайдіть серед піктограм ті, що знадобилися нам у космічній подорожі, домалюйте одну чи дві, яких немає на малюнкові. (Додаток 3)

  Перешкода 2. Добери до піктограм колір (Додаток 4)

  Перешкода 3. Використовуючи таблиці поетапного виконання схем та приклади різних шрифтів змалювати планети та їхні назви, що ми бачили в ілюмінатор корабля, подорожуючи. (Додаток 5)

  V. Підсумок уроку. Мотивоване оцінювання навчальних досягнень учнів.

  1. Виставка дитячих робіт.

  2. Гра «Мікрофон».

  VI.Домашнє завдання.

  Дякую всім за космічну подорож. Для наступної подорожі вам необхідно виконати альтернативне завдання:

 • Скласти піктографічний лист своєму товаришу.
 • Виготовити перепустку на космічний корабель.

  Додаток 1.

   


   

  Додаток 2.

   


   

   

   

   

   

   

   

   

      
   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Додаток 3

   


   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Додаток 4.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Додаток 5


   


   

завантаження...
WordPress: 22.89MB | MySQL:26 | 1,137sec