Підготовка заготовок до випилювання. Способи перенесення малюнка на поверхню заготовки. Конструкційні матеріали. Площина розмітка

Тема уроку : Підготовка заготовок до випилювання. Способи перенесення малюнка на поверхню заготовки.

Конструкційні матеріали. Площина розмітка .

Мета уроку: Засвоєння знань про організацію робочого місця, правила безпечної праці під час випилювання.

Розвивати пам’ять, спостережливість.

Виховувати працьовитість, акуратність, загальні основи культури ” праці, інтерес до столярної справи.

Об’єкт навчальної праці: заготовки з фанери, малюнки виробів .

 

Обладнання: верстаки, інструмент для розмічання та різання (рисувалки, лінійки, кутники, калька, олівець, тощо.)

Тип уроку: Засвоєння нових знань.

Орієнтовний план проведення уроку 1 .Організаційна частина (3 хв.)

II. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів (5 хв.) Ш. Мотивація навчально-трудової діяльності (2 хв.) ІУ.Повідомлення теми, мети, завдань уроку (1 хв.)

V.    Вивчення нового матеріалу (10 хв.)

VI.    Практична робота (20 хв.)

VII.    Підсумок уроку (4 хв.)

 

Хід уроку

І.Організаційна частина.

– Привітання з класом. Концентрація уваги учнів та перевірка їх наявності.

  • Організація та перевірка готовності учнів до роботи, наявність спецодягу, створення позитивної емоційної атмосфери.
  • Призначення чергових.

 

II.    Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів (методом бесіди
з’ясовую питання):

  1. Як Ви гадаєте, що таке робоче місце і як воно повинно організовуватись ?
  2. Для чого використовують шаблон ?

    3.    Як необхідно здійснювати пошук та аналіз зразків виробів?

  1. Які ви знаєте способи копіювання виробів з технічної літератури?
  2. Назвіть вироби з елементами ажурного випилювання ?
  3. З яким матеріалом ви працювали у попередніх класах?

 

III.    Мотивація навчально-трудової діяльності

 

На уроках праці метою нашої діяльності є створення суспільно – корисних або декоративних виробів. В процесі виготовлення ви будете виконувати певні операції .Для того щоб їх виконання було ефективним та безпечним ви повинні ознайомитись з необхідною інформацією: що таке робоче місце, яким чином воно

повинно бути організовано, ознайомитись з правилами безпечної праці та прийомами підготовки заготовок до випилювання, способами перенесення малюнка на поверхню заготовки.

 

ІУ.Повідомлення теми, мети, завдань уроку V. Вивчення нового матеріалу.

 

 

 

 

Підготовка заготовок до випилювання.

• загальні відомості.

Способи перенесення малюнка на поверхню заготовки.

 

Метоюлашої практичної роботи є – вибір малюнка для оздоблення і нанесення його на поверхню дошки .

Зараз для прикладу я вам покажу декілька малюнків, якими ви зможете користуватись при оздобленні своїх дощечок. Оздоблювати дошки ми будемо на протязі двох занять.

Сьогодні кожен з вас підбере малюнок за яким і буде оздоблювати свій виріб та почнемо працювати, а на наступному уроці продовжимо нашу з вами роботу.

 

Самостійна практична робота учнів та поточний інструктаж

Самостійна робота учнів:

зміст роботи учнів (вибір рисунка, нанесення його на дошку; оздоблення дошки за рисунком);

форма проведення (індивідуальна). Інструктаж :

  1. форма проведення (індивідуальна);
  2. зміст цільових обходів робочих місць учнів:

     

    1-й обхід: перевірка правильності організації робочого місця і початку роботи; 2-й обхід: перевірка правильності виконання трудових прийомів, дій, рухів і якості оздоблення;

    3-й обхід: перевірка правильності проведення самоконтролю; 4-й обхід: перевірка правильності дотримання технічних умов і т.д. Постійна перевірка виконання учнями правил безпеки праці виробничої санітарії. З) прийняття і оцінка робіт учнів.

     

     

    Заключний інструктаж

    •    Підведення підсумків практичної роботи;

    •    Повідомлення оцінок за якість оздоблення кожного учня;

  • Визначити кращу з робіт і їх демонстрація;
  • Аналіз найхарактерніших помилок і недоліків в роботі учнів;
  • Загальна характеристика заняття. УІ.Підведення підсумків уроку / метод « мікрофону »

     

    1.Як необхідно здійснювати пошук та аналіз зразків виробів?

    2.Які ви знаєте способи копіювання виробів з технічної літератури?

З.Який технологічний процес називають різанням?

4.Чи досягнули очікуваних результатів ви особисто, клас у цілому? Чому ви так вважаєте ?

5. Чи можете ви отримані знання використати у своєму житті ? Підбиття підсумків:

  • виставлення оцінок за роботу на уроці;
  • домашнє завдання: Враховуючи набуті знання та вміння навчитись переносити малюнки на поверхню заготовки, та готувати заготовки до випилювання.
завантаження...
WordPress: 22.85MB | MySQL:26 | 0,324sec