Підготовка до ЗНО: Утворення Кирило – Мефодіївського братства. Місце Т.Г. Шевченка в українському національному відродженні.

Тема 14. Утворення Кирило – Мефодіївського братства. Місце Т.Г. Шевченка в українському національному відродженні.

Кирило – Мефодіївське братство – таємна українська політична організація, що виникла в Києві 1845/1846рр. за ініціативою М. Гулака, М. Костомарова і В. Білозерського.

Костомаров М.І. (1817-1885рр.) – український та російський історик, публіцист, автор програмних документів Кирило – Мефодіївського братства.

Тарас Григорович Шевченко (1814- 1861рр.) – класик української літератури, гордість українського народу.

Деспотизм – крайня форма здійснення абсолютної влади; недотримання законів, терор, ліквідація громадянських прав і свобод.

Пантелеймон Олександрович Куліш (1819-1897рр.) – письменник, учений, педагог, громадський діяч.

Політична партія – добровільне об’єднання людей, що представляє волю певної соціальної групи, прагне оволодіти державною владою, впливати на формування та політику органів держави, відповідно до своєї програми розвитку суспільства.

Різночинці – «люди різного чину і звання», вихідці з купців, міщан, духовенства, селянства, дрібного чиновництва. В основному займалися розумовою працею. Серед них було багато противників самодержавства.

Патріотизм – особливе емоційне переживання своєї приналежності до країни і свого громадянства, мови, традицій.

Дороговказ – знак, вказівка, напис

Відродження – один із найяскравіших етапів в історії мистецтва.

Неволя – рабство, полон.

Національно – визвольний рух – будь – який суспільно – політичний рух, учасниками якого є представники певної етнічної спільноти, що ставить за мету визволення своєї країни від чужоземного панування.

завантаження...
WordPress: 22.86MB | MySQL:26 | 0,318sec