Підготовка до ЗНО: Соціально – економічне становище українського населення під владою Австрійської та Російської імперій та соціальні рухи.

Тема 12. Соціально – економічне становище українського населення під владою Австрійської та Російської імперій та соціальні рухи.

Застава – передання кредиторові майна того, хто бере кредит. У випадку не повернення кредиту заставлене майно стає власністю кредитора.

Кредит – продаж товарів із відстрочкою платежу або передання на певний термін грошей чи матеріальних цінностей з умовою їх повернення.

Колонія – повністю залежна країна, яка використовується як джерело сировини, ринок збуту товарів, сфера вкладення капіталу, а також у якості військового плацдарму для подальшої експансії.

Чиновник – службовець, який має чин

Парадокс – формальнологічна суперечність, яка полягає в тому, що в процесі доведення створюються умови для одночасного доказу істинності і хибності, певного висловлювання, причому доведення істинності цього висловлювання неодмінно веде до визнання його хибності і навпаки.

Крамниця – приміщення для роздрібної торгівлі, магазин.

Біржа – це категорія ринку, явище економічного життя. Це великий ринок для обороту капіталів і правильного встановлення цін на різні біржові активи.

Товарообмін – прямий безгрошовий обмін товарами чи послугами, породжений товарно – грошовим дефіцитом усередині країни та валютним дефіцитом в міжнародних угодах.

Експорт – вивіз за кордон товарів, послуг і капітулу для реалізації на зовнішній ринок.

Імпорт – ввіз через кордон товарів, технології і капіталів для реалізації і на внутрішньому ринку країни імпортера.

Обжинки – старовинний народний звичай святкування закінчення жнив.

Громада – основна територіально – адміністративна одиниця.

Корчма – шинок

Оренда – це оплата користування майном

Банкет – це урочистий званий обід або вечеря, що влаштовується на честь кого, чого – небудь, розрахований на невелику кількість людей.

завантаження...
WordPress: 22.86MB | MySQL:26 | 0,474sec