Підготовка до ЗНО: Місце Гетьманщини в міжнародних відносинах. Зовнішня політика Гетьманщини.

Тема уроку: Місце Гетьманщини в міжнародних відносинах. Зовнішня політика Гетьманщини.

Основні дати і події:

 1. 1648 р. – постійний обмін посольствами між Гетьманщиною та Московською державою. Військово-політичний союз з Кримським
  ханством.
 2. 1649 р. – українсько-турецька угода.
 3. 1650 р. – посольство Альберто Віміни з метою укладення угоди
  про антитурецький союз Венеції та України.
 4. 1 жовтня 1653 р., – московський Земський собор вирішив розпочати війну проти Польщі.
 5. 1653 р. – Активізація зносин з Москвою щодо переходу козаків під московську владу.
 6. Вересень – грудень 1653 р. – оточення польської армії (50 000) під Жванцем (на Поділлі) силами Хмельницького (30 – 40 000 воїнів) і кримського хана.
 7. 15 вересня 1653- загибель Тимоша Хмельницького при обороні Сучави від повсталих молдавських бояр.
 8. 5 (15) грудня 1653 р.– зважаючи на своє оточення з військом під Жванцем, голод, а також на рішення Земського собору, польській король погоджується відновити мир з Богданом Хмельницьким на умовах Зборівської угоди. Кримський хан отримав 100 000 злотих і право 40 днів грабувати Волинь. Б.Хмельницький відбув до Переяслава зустрічати московських послів.

  Основні поняття :

 9. Протектора́т — форма залежності однієї держави від іншої або суспільства від якоїсь особи, коли основні питання суспільно-політичного життя регулює протектор

  Історичні постаті:

  Василь Бутурлін (рік народження невідомий — †1656, Москва) — російський військовий діяч і дипломат, із давнього боярського роду, служив при Московському дворі стольником, а згодом окольничим. У січні 1654 року очолив російське посольство в Україні, яке від імені Олексія Михайловича уклало з українським козацтвом, очолюваним Богданом Хмельницьким, угоду про спільні дії проти Польщ. Зумів наполягти на тому, щоб угода скріплювалася церковною присягою лише з боку козаків, що легітимізувало майбутні порушення угоди московським двором. За виконану місію був щедро нагороджений царем.

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,328sec