Первоцвіти

Тема.  Первоцвіти.

Мета: розширити знання учнів про рослини-первоцвіти своєї місцевості, їх цілющі властивості; виховувати бережливе ставлення до цих рослин: розвивати екологічну культуру.

Тип уроку: Засвоєння нових знань.

Форми та методи: Інтерактивні вправи, словесні,  кооперативні, ІКТ.

Обладнання: підручник, додаткова література, презентація «Первоцвіти».

Девіз заняття:

Ліс – це ніби родина,

де втрата одного з членів, руйнує її.

 

Хід заняття

I. Організаційний момент.

Вчитель пропонує учням ключове слово «Первоцвіти» і просить використовуючи букви слова визначити свій настрій до уроку та очікувані результати.

II. Актуалізація опорних знань.

  1. Чи знаєте ви які рослини об’єднуються під назвою первоцвіти?
  2. Чи чули ви про таку акцію як «Первоцвіти»?
  3. Хто проводить таку акцію?
  4. Яка мета даної акції?

III. Мотивація навчальної діяльності.

Чи може бути щось красивіше за квітку, що розкриває назустріч сонцю свої пелюстки? Кожної весни у лісі відбувається чудо. Зацвітають ранньоквітучі рослини – первоцвіти. Наприклад конвалії. Подивіться на них, і ви побачите що в них є вся краса весняного лісу. А як пахне конвалія! Так тонко і ніжно не пахне жодна з рослин. Здавна полюбилися людям похилі дзвіночки       , провісники весни – підсніжники. Підсніжник нарекли квіткою надії за те, що з ним пов’язані найкращі сподівання, очікування весни. Кажуть, що краса беззахисна. Може в цьому причина різкого зменшення первоцвітів у наших лісах?

ІV. Надання необхідної інформації.

         Первоцвіт

Знають люди з давніх літ

Дивну квітку первоцвіт.

Він квітневою порою

Пробивається на світ.

Духмяний аромат медовий

Дарує всім в ці дні чудові

Людей від багатьох недуг зціляє

Росте на луках, в лісі, в гаї.

Для ліків бережно збирайте

Але з корінням не зривайте.

Прошу, шануйте його люди,

Тоді здоров’я вам прибуде.

 

На території нашого національного парку Подільські Товтри зростають такі первоцвіти: підсніжники, проліски, ряст, сон чорніючий, сон великий, конвалії.

Сьогодні ми ближче познайомимось із цими створіннями природи.

 

V. Центральна частина уроку – інтерактивна вправа.

Клас поділяється на робочі групи Кожна група опрацьовує своє завдання, готує повідомлення.

  1. Застосування ІКТ . Перегляд презентації «Первоцвіти нашої місцевості».
  2. Легенди про первоцвіти.
  3. Як підсніжник знає що прийшла весна?
  4. Всеукраїнська акція «Первоцвіти»

VI. Рефлексія, підбиття підсумків роботи.

  1. Міні-проект «Захистімо первоцвіти»
  • Не зривайте первоцвітів під час цвітіння;
  • Не руйнуйте місця зростання первоцвітів;
  • Не купуйте їх на ринках, тоді первоцвіти не будуть продавати;
  • Не губіть дикої природи;
  • Захистіть від зникнення рідкісні види рослин;
  • Зробімо нашу Червону книгу тоншою;
  • Пам’ятаймо! Первоцвіти чекають нашої допомоги!

 

  1. Загадки про первоцвіти.
  2. Гра – узагальнення «Так, ні».

 

VІІ. Домашнє завдання.

Опрацювати матеріал підручника. Скласти кросворд «Первоцвіти».

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

03 Тема Первоцвіти (15.9 KiB, Завантажень: 11)

завантаження...
WordPress: 18.19MB | MySQL:23 | 0.490sec