Перша допомога

Тема. Перша допомога

Мета: вчити правильно надавати першу допомогу в незвичайних ситуаціях.

Розвивати вміння активно діяти, не губитися. Виховувати самостійність, стійкість.

 

Хід заняття.

І. Організаційна частина.

ІІ. Повідомлення теми заняття.

Розповідь учителя. У житті бувають різні ситуації і людина повинна знати, що роботи, як вийти з певного становища, в яке потрапила, бо не раз буває так, що від маленької подряпини, від комариного укусу, людина може важко захворіти, а то й загинути. А щоб не сталося нещастя, уважно послухайте і запам’ятайте.

–         Чудова пора – літо ! Скільки всього цікавого навколо, стільки привабливого, що хочеться обов’язково піти до річки, до озера, на квітучуй ліг, у співучий ліс. А там є свої мешканці, які не лише літають, повзають, співають, а й захищають свою територію і свою безпеку, а тому кусаються і жалять. І якщо бути дуже безпечним і не звертати на це уваги, то можна потрапити у біду.

 

–         Відгадайте загадку.

Квітка дівчинку вкусила,

Ось яка у квітки сила!

Це не квіточка була –

Жалить діточок …(Бджола)

 

Так. Якщо вас вжалила бджола чи оса, буде дуже боляче, але це не смертельно. Яку потрібно надати першу допомогу?

Спочатку треба обов’язково вийняти жало, що його бджоли та оси залишають у тілі, щоб припинити доступ отрути в організм, а потім змочити місце укусу нашатирним спиртом, зробити холодний компрес.

А якщо тебе вкусила собака, треба відразу обробити рану перекисом водню, або розчином марганцю. Краї рани змазати йодом і обов’язково звернутися до лікаря. Якщо рана велика, треба перев’язати її стерильним бинтом.

А як вигадаєте, що треба робити, коли почалась носова кровотеча?

Треба сісти, голову трохи підняти, а крило носа притиснути до носової перетинки. У ніздрю, що з неї тече кров можна вставити тампон з вати, змочений у перекисі водню. На перенісся та на потилицю треба покласти холод.

Якщо ти поранився, порізав палець, руку, ногу, то перше, що ти маєш зробити – це промити ранку перекисом водню, її краї змазати йодом або зеленкою і зав’язати стерильним бинтом. Якщо ж сильно йде кров то треба її спинити, затиснувши судинку з якої вона витікає. Можна накласти і тугу пов’язку, щоб спинити кровотечу, та негайно доставити потерпілого у лікарню.

 

ІІІ. Фізкультхвилинка

Айболить:

–         Увага!

Всі дихайте! Не дихайте! –

Все в порядку, спочивайте.

Дружно руки підіймайте,

Все чудово, опускайте.

Нахиліться.

Розігніться.

Станьмо прямо, усміхніться.

Так, я оглядом задоволений,

Бо ніхто з дітей не хворий.

Всі веселі, всі здорові,

До навчання всі готові!

 

IV. Робота над прислів’ями та приказками.

Добру людину бджола не кусає.

Вивченого пса нічим на підкупиш.

Бджоли раді цвіту, а люди  – меду.

Гадюка яка не вкусить, то засичить.

Бійся не того собаки, що бреше, а того, що лащиться.

З собакою дружи, а палку в руках держи.

 

 

 

ІV. Робота у зошитах.

 

 

V.Підсумок заняття.

Що треба роботи, коли ви поранили палець, руку, ногу?

Яку допомогу потрібно надати при укусі бджоли, собаки, при носові

кровотечі?

завантаження...
WordPress: 22.86MB | MySQL:26 | 0,310sec